Španac šokirao Iznera i zakazao duel sa Đokovićem

Izvor: B92, 14.Avg.2019, 17:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španski teniser Pablo Karenjo-Busta je napravio veliko iznenađenje u drugom kolu turnira u Sinsinatiju i eliminisao Džona Iznera.

Trenutno 53. igrač sveta će biti protivnik najboljeg igrača planete Novaka Đokovića u trećem kolu turnira.

Karenjo-Busta je slavio u tri seta, posle velike borbe koja je trajala 2 sata i 36 minuta.

Španac je prvi set dobio rezultatom 6:4, pošto je u sedmom gemu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napravio brejk, iskoristivši tek treću brejk loptu.

U drugom setu mu Izner nije dozvolio da uradi isto u desetom gemu, spasao je dve brejk i set lopte, pa je set otišao u taj-brejk.

Amerikanac je odigrao sjajno u odlučujućem segmentu seta, dobio ga je sa 7:1 i izborio opstanak u meču.

Identična slika je viđena u trećem setu, s tim što je sada Izner propustio tri brejk prilike.

Karenjo-Busta je bio prisebniji u taj-brejku, rešio ga u svoju korist sa 8:6, pošto je prethodno spasao jednu meč loptu Iznera i zakazao duel sa Đokovićem.