Tenis

Sreda, 14.08.2019.

16:52

Španac šokirao Iznera i zakazao duel sa Đokovićem

Španski teniser Pablo Karenjo-Busta je napravio veliko iznenađenje u drugom kolu turnira u Sinsinatiju i eliminisao Džona Iznera.

Izvor: SV

Autor: SV

EPA-EFE/RITCHIE TONGO

Trenutno 53. igrač sveta će biti protivnik najboljeg igrača planete Novaka Đokovića u trećem kolu turnira.

Karenjo-Busta je slavio u tri seta, posle velike borbe koja je trajala 2 sata i 36 minuta.

Španac je prvi set dobio rezultatom 6:4, pošto je u sedmom gemu napravio brejk, iskoristivši tek treću brejk loptu.

U drugom setu mu Izner nije dozvolio da uradi isto u desetom gemu, spasao je dve brejk i set lopte, pa je set otišao u taj-brejk.

Amerikanac je odigrao sjajno u odlučujućem segmentu seta, dobio ga je sa 7:1 i izborio opstanak u meču.

Identična slika je viđena u trećem setu, s tim što je sada Izner propustio tri brejk prilike.

Karenjo-Busta je bio prisebniji u taj-brejku, rešio ga u svoju korist sa 8:6, pošto je prethodno spasao jednu meč loptu Iznera i zakazao duel sa Đokovićem.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.