Petra Kvitova pobednica Vimbldona

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Jul.2011, 18:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petra Kvitova pobednica Vimbldona

LONDON -

Šampionka 125. Otvorenog prvenstva Engleske u Vimbldonu je češka teniserka Petra Kvitova koja je danas u finalu savladala Ruskinju Mariju Šаrapovu sa 6:3, 6:4.

Kvitova je prvi gren slem trofej u karijeri osvojila potpuno zasluženo, potpuno nadigravši trostruku gren slem pobednicu Šarapovu

Dvadesetjednogodišnja Čehinja je, zahvaljujući snažnim udarcima sa osnovne linije i odličnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << servisu, postala tek treća levoruka teniserka koja je osvojila Vimbldon, posle En Džouns i Martine Navratilove.

"Teško je naći prave reči kojima bih opisala svoje uzbuđenje, dok stojim pred ovako velikim teniserkama kao što su Jana Novotna i Martina Navratilova ", rekla je Kvitova.

Češka teniserka je naglasila da je "od početka turnira bila sigurna da može da ga osvoji".

"Fokusirala sam se na taj cilj i uspela da ga ostvarim", rekla je Kvitova čiji je najveći uspeh do sada bilo prošlogodišnje polufinale Vimbldona.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.