Izvor: RTS, 04.Sep.2015, 09:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Petra Cetkovska eliminisala Karolinu Voznjacki
Čehinja Petra Cetkovska je priredila jedno od najvećih iznenađenja na Otvorenom prvenstvu SAD u tenisu u Njujorku pobedivši Karolinu Voznjacki sa 6:4, 5:7, 7:6 (7-1). Ovom pobedom Cetkovska, 149. teniserka sveta, već u drugom kolu je eliminisala prošlogodišnju finalistkinju turnira.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Posle potpuno ravnopravne borbe, u finišu meča Karolina Voznijacki je imala čak četiri meč lopte, ali je Petra Cetkovska uspela da odoli pritisku i na kraju dobije meč.
Petra Cetkovska je 149. teniserka sveta i do sada su joj najveći uspesi plasmani u osmine finala na Rolan Garosu (2008) i na Vimbldonu (2011), ali je agresivnom igrom zasluženo slavila na kraju.
"Umorna sam, ali sam i veoma srećna, ovo je jedna od najvećih pobeda u mojoj karijeri. Nisam ni razmišljala o pobedi kad sam izašla na teren, samo sam želela da dam sve od sebe. Ovo je bilo divno iskustvo, igrati pred punim Artur Eš stadionom", izjavila je 30-godišnja Cetkovska.
Na drugoj strani Karolina Voznijacki je bila vrlo samokritična.
"Imala sam četiri meč lopte, mogla sam i ja da pobedim, ali nisam zaslužila jer tada nisam bila agresivna na riternu - dva puta sam vratila lopticu vrlo kratku, a dva puta je onda bila hrabra i napala. Uvek mogu da tražim izgovore, kao što je taj da su mi nedostajali mečevi. Dala sam sve od sebe, nisam odustajala čak i kada sam gubila u drugom setu. To je pozitivno, a sada moram da nastavim da radim i da počnem da igram bolje, vrlo je jednostavno", rekla je Karolina.
Pogledaj vesti o: Nju Jork











