Izvor: RTS, 14.Dec.2016, 12:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mari i Kerberova bez premca, Kecmanović najbolji junior
Britanac Endi Mari i Nemica Angelika Kerber proglašeni su za najbolje seniore u 2016. godini, dok su Srbin Miomir Kecmanović i Ruskinja Anastasija Potapova najbolji juniori, saopštila je Međunarodna teniska federacija (ITF).
Mari je u godini na izmaku osvojio Vimbldon, odbranio zlato na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Olimpijskim igrama u Riju i "svrgnuo sa trona" na ATP listi Novaka Đokovića, dok je Kerberova trijumfovala na Australijan openu i US openu i osvojila srebro u Riju.
Prvi put u istoriji braća su laureti, pošto su Džejmi Mari i Brazilac Bruno Soareš proglašeni za najbolji dubl, dok su najbolji ženski par Francuskinje Kristina Mladenović i Karolin Garsija.
Mladi teniser Miomir Kecmanović, prvi Srbin koji je u izboru Međunarodne teniske federacije proglašen za najboljeg juniora sveta, izjavio je da mu prija priznanje, ali da je to samo jedan korak na njegovom putu do cilja.
"Fokusiran sam na put koji je ispred mene i učiniću sve da uz pomoć porodice i mog tima stignem do svetskog vrha", izjavio je Kecmanović.
Mladi teniser je, postavši tek treći igrač u istoriji koji je odbranio titulu na Oranž bolu, završio godinu kao broj 1, a tokom 2016. je osvojio četiri titule u singlu i dve u dublu.
Nagrade će najboljima biti uručene na svečanosti Međunarodne teniske federacije 6. juna u Parizu tokom Rolan Garosa.
Pogledaj vesti o: US Open











