Marej u polufinalu Londona

Izvor: RTS, 26.Nov.2010, 11:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marej u polufinalu Londona

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u polufinale završnog turnira sezone u Londonu pošto je u poslednjem trećem kolu B grupe savladao Španca Davida Ferera sa 2:0 u setoovima - 6:2, 6:2.

Marej se pridružio Švajcarcu Rodžeru Federeru, koji je ranije danas pobedio Šveđanina Robina Soderlinga sa 7:6 (7:5), 6:3.

Britancu je večeras bio dovoljan jedan set za plasman u polufinale. Odigrao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je, međutim, veoma dobro i sigurno, pa je posle samo jednog časa i devet minuta bez većih problema ubedljivo slavio protiv ranije otpisanog Ferera.

Marej je protiv Španca napravio šest brejkova, postigavši četvrtu pobedu u njihovom petom međusobnom duelu.

Sutra su na programu mečevi poslednjeg trećeg kola A grupe, u kojima od 15 časova igraju Rafael Nadal (Španija) - Tomaš Berdih (Češka), a od 21 čas Novak Đoković (Srbija) - Endi Rodik (SAD).

U polufinale u konkurenciji dublova večeras su se iz A grupe plasirali Poljaci Marijuš Firstenbereg i Marćin Matkovski savladavši austrijsko-nemački par Jirgen Melcer/Filip Pečner sa 6:3, 7:6 (9:7). Oni su se pridružili Amerikancima braći Bobu i Majku Brajanu, koji su ranije danas pobedili Čeha Lukaša Dluhog i Indijca Leandera Paesa rezultatom 6:3, 6:4.

Sutra su na programu mečevi poslednjeg kola A grupe u kojima od 13,15 časova igraju Nenad Zimonjić/Danijel Nestor - Lukaš Kubot/Oliver Marah, a od 19,15 Maheš Bupati/Maks Mirnji - Vesli Mudi/Dik Norman.
Pogledaj vesti o: London,   Federer

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.