Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2017, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lajović: Bombardovanje nas ojačalo
Srpski teniser Dušan Lajović izjavio je danas da je bombardovanje 1999. godine tokom NATO agresije ojačalo sportiste u Srbiji, a kako je naglasio, najbolji primer je Novak Đoković.
"Zemlja nam je bila razorena posle rata, ali to je sve nas očvrsnulo. Zato je Novak toliko jak, prošao je kroz to u mladosti. Bar ja tako gledam", rekao je Lajović za brazilski "Brejk poen".
Lajović je opisao kako je on doživeo bombardovanje, istakavši da mu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je bilo teško da po drugi put prolazi kroz slične stvari.
"Imam 26 godina i prošao sam dva rata, nisam ponosan na to, ali život mora da ide dalje. Sećam se da kao devetogodišnjak nisam išao u školu 78 dana i nisam najbolje shvatao šta se dešava. I sada kada se setim sirena podilazi me jeza. Padale su bombe, svi su tražili mesto da se sklone", naveo je Lajović.
Brazilski novinari su konstatovali da je Srbije i pored rata uspela da izbaci sjajne tenisere i teniserke poput Đokovića, Janka Tipsarevića, Viktora Troickog, Ane Ivanović, Jelene Janković...
Pogledaj vesti o: NATO, Novak Đoković
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










