Izvor: RTS, 25.Avg.2013, 14:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kreće borba za poslednji Gren slem
Takmičenje na terenima Flešing Medouza, i bitku za poslednji Gren slem sezone, prvi od naših tenisera sutra započinju Jelena, Aleksandra i Janko. US Open traje do 8. septembra, titule brane Endi Marej i Serena Vilijams.
Otvoreno prvenstvo Amerike u tenisu, 133. po redu, počinje sutra, a Srbija će na poslednjem gren slemu u sezon imati osam predstavnika. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Prvog dana na terene Flešing Medouza izlaze Jelena Janković, Aleksandra Krunić i Janko Tipsarević.
Krunićeva od 17 sati po srednjeevropskom vremenu igra protiv Amerikanke Koko Vandevege, dok je duel Tipsarevića i Urugvajca Pabla Kuevasa treći na terenu broj 17 i mogao bi da počne posle 20 sati.
Jelena se u prvom kolu sastaje sa Amerikankom Medison Kiz, taj meč je treći po redu na Grendstendu i najverovatnije neće početi pre 21.30.
Osim njih, Srbiju će predstavljati Novak Đoković, Nenad Zimonjić, Ana Ivanović, Bojana Jovanovski i Vesna Dolonc.
Đoković je postavljen za prvog nosioca i na startu turnira igraće protiv Litvanca Rikardasa Berankisa. Ukoliko prebrodi startnu prepreku Novak će u drugom kolu igrati sa boljim iz meča Benjamin Beker (Nemačka) - Lukaš Rosol (Češka), a projektovani rivali u trećem kolu su Bugarin Grigor Dimitrov i Poljak Lukaš Kubot, u osmini finala Italijan Fabio Fonjini i Francuz Benoa Per, u četvrtfinalu Argentinac Huan Martin Del Potro i Nemac Tomi Has.
Protivnica Ivanovićeve je Ana Tatišvili iz Gruzije, Jovanovski se sastaje sa Andreom Petković iz Nemačke, a Dolonc protiv Kanađanke Aleksandre Voznjak.
US Open je na programu od 26. avgusta do 8. septembra, titulu u muškoj konkurenciji brani Britanac Endi Marej, a kod dama Amerikanka Serena Vilijams.
Kreće borba za poslednji grend slem
Izvor: RTS, 25.Avg.2013
Takmičenje na terenima Flešing Medouza, i bitku za poslednji gren slem sezone, prvi od naših tenisera sutra započinju Jelena, Aleksandra i Janko. Ju-Es open traje do 8. septembra, titule brane Endi Mari i Serena Vilijams. ..Otvoreno prvenstvo Amerike u tenisu, 133. po redu, počinje sutra, a Srbija...












