Izvor: B92, 27.Avg.2014, 19:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ispala Agnješka Radvanjska
Kineska teniserka Šuai Peng priredila je prvo veliko iznenađenje na US openu, pošto je savladala četvrtu nositeljku Agnješku Radvanjsku sa 6:3, 6:4.
Kada se pogleda istorija, poraz Poljakinje i nije senzacija, pošto jedino u Njujorku od svih Gren slem turnira nikada nije prošla dalje od četvrte runde, a tu je i poslednji put od svih GS turnira ispala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u drugom kolu, 2012. godine.
Radvanjska je bolje počela meč, povela je sa 2:0, ali je Kineskinja bila istrajnija, brzo se vratila u set i potom napravila još jedan brejk za vođstvo.
U drugom setu Peng je prvo spasla brejk loptu u četvrtom gemu, a zatim je napravila brejk za 3:2. Pri rezultatu 5:3 Kineskinja je propustila meč loptu, a u uzbudljivom desetom gemu spasla je brejk loptu i iskoristila je drugu meč loptu za jednu od najvećih pobeda u svojoj karijeri.
Peng je meč okončala sa 28 vinera i 22 neiznuđene greške, dok je Radvanjska imala po 19 direktnih poena i grešaka.










