Đere izgubio od Rubljova u prvom kolu Rolan Garosa

Izvor: Beta, 28.Maj.2023, 21:00

Srpski teniser Laslo Đere nije večeras uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je izgubio od sedmog tenisera sveta Rusa Andreja Rubljova posle četiri seta, 1:6, 6:3, 3:6, 4:6.Đere, 57. igrač sveta, izgubio je posle dva sata i 30 minuta.Rubljov je dobro počeo, napravio je dva brejka u prvom setu i poveo u meču. Na početku drugog seta teniseri su imali po brejk, a zatim su osvajali gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Đere napravio novi brejk i poveo sa 5:3, a ubrzo je osvojio i novi gem koji mu je doneo izjednačenje.Srpski teniser je posle trećeg gema u drugom setu tražio pomoć fizioterapeuta.Đere je poveo sa 2:0 u trećem setu, ali je ruski teniser ubrzo izjednačio. Posle toga teniseri su bili sigurni u gemovima prilikom svojih servisa sve do osmog, kada je Rubljov napravio brejk, koji mu je bio dovoljan za osvajanje seta.Brejkom u petom gemu četvrtog seta Rubljov je poveo sa 3:2, u devetom gemu imao je meč loptu na servis protivnika, ali je nije iskoristio, pa je srpski teniser smanjio na 4:5. Posle toga Rubljov je bez izgubljenog poena osvojio poslednji gem i plasirao se u drugo kolo.Sedmi nosilac ...