Izvor: RTS, 29.Maj.2022, 23:42

Alkaraz rutinski srušio Hačanova, Zverev bez problema sa Miraljesom

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je sa 3:0 u setovima ruskog tenisera Karena Hačanova i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. Protivnik u narednoj fazi mu je Aleksander Zverev, koji je takođe sa 3:0 slavio nad Zapatom Miraljesom.
Rutinski i relativno lako upisao je sjajni Alkaraz pobedu nad Hačanovim.

Mladi Španac je veoma dobro otvorio meč i prvi set osvojio sa 6:1.
Drugi set potrajao je znatno duže, 50 minuta, ali ga je takođe osvojio Alkaraz.
Nije bilo brejka sve do sedmog gema, kada je španski teniser oduzeo servis Hačanovu, a potom i osvojio svoje servis gemove za privođenje drugog seta kraju.
Najzanimljiviji bio je treći, ispostaviće se i poslednji set.
Alakaraz je prvi stigao do brejka i potom poveo sa 3:1, pa je delovalo kao da će vrlo brzo završiti meč.
Ipak, Hačanov je vratio brejk i došao do izjednačenja, pa samim tim nagovestio veću borbu u trećem setu.
Ruski teniser ipak nije mogao da zadrži raspoloženog rivala, koji već u narednom gemu ponovo dolazi do brejka, koji potom svojim servis gemom potvrđuje i stiče prednost od 5:3.
Čak pet meč lopti imao je Alakaraz u narednom gemu, na servis Hačanova, ali se ovaj uspešno nekako odbranio.
Sat vremena trajala je borba u trećem setu, koji je u narednom gemu završio Španac.
Alakraz se plasirao u četvrtfinale, gde će se sastati sa Aleksanderom Zverevim.
Zverev je sa 3:0 bio bolji od Zapate Miraljesa.