Читај ми!

Alkaraz rutinski srušio Hačanova, Zverev bez problema sa Miraljesom

Španski teniser Karlos Alkaraz savladao je sa 3:0 u setovima ruskog tenisera Karena Hačanova i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa. Protivnik u narednoj fazi mu je Aleksander Zverev, koji je takođe sa 3:0 slavio nad Zapatom Miraljesom.

Rutinski i relativno lako upisao je sjajni Alkaraz pobedu nad Hačanovim.

Mladi Španac je veoma dobro otvorio meč i prvi set osvojio sa 6:1.

Samo 27 minuta bilo je potrebno Alkarazu da povede u setovima.

Drugi set potrajao je znatno duže, 50 minuta, ali ga je takođe osvojio Alkaraz.

Nije bilo brejka sve do sedmog gema, kada je španski teniser oduzeo servis Hačanovu, a potom i osvojio svoje servis gemove za privođenje drugog seta kraju.

Najzanimljiviji bio je treći, ispostaviće se i poslednji set.

Alakaraz je prvi stigao do brejka i potom poveo sa 3:1, pa je delovalo kao da će vrlo brzo završiti meč.

Ipak, Hačanov je vratio brejk i došao do izjednačenja, pa samim tim nagovestio veću borbu u trećem setu.

Ruski teniser ipak nije mogao da zadrži raspoloženog rivala, koji već u narednom gemu ponovo dolazi do brejka, koji potom svojim servis gemom potvrđuje i stiče prednost od 5:3.

Čak pet meč lopti imao je Alakaraz u narednom gemu, na servis Hačanova, ali se ovaj uspešno nekako odbranio.

Sat vremena trajala je borba u trećem setu, koji je u narednom gemu završio Španac.

Alakraz se plasirao u četvrtfinale, gde će se sastati sa Aleksanderom Zverevim.

Zverev je sa 3:0 bio bolji od Zapate Miraljesa.