Suen osvojio zlato na 800m slobodno

Izvor: B92, 05.Avg.2015, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineski plivač Jang Suen osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Kazanju.

Suen je trku završio za sedam minuta, 39 sekundi i 96 stotinki i tako uspeo da odbrani titulu prvaka sveta osvojenu 2013. godine u Barseloni.

Drugo mesto zauzeo je Italijan Gregorio Paltrinieri, koji bio 85 stotih delova sekunde iza pobednika, te tako postavio novi rekord Evrope.
Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se 19-godišnji Australijanac Mek Horton sa 4,06 sekundi zaostatka, kome je to prva medalja na Svetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.