Sportovi na vodi

Sreda, 05.08.2015.

19:00

Suen osvojio zlato na 800m slobodno

Kineski plivač Jang Suen osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Kazanju.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Default images

Suen je trku završio za sedam minuta, 39 sekundi i 96 stotinki i tako uspeo da odbrani titulu prvaka sveta osvojenu 2013. godine u Barseloni.

Drugo mesto zauzeo je Italijan Gregorio Paltrinieri, koji bio 85 stotih delova sekunde iza pobednika, te tako postavio novi rekord Evrope.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se 19-godišnji Australijanac Mek Horton sa 4,06 sekundi zaostatka, kome je to prva medalja na Svetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.