Odbojkašice protiv Italije za svetsko zlato

Izvor: RTS, 19.Okt.2018, 23:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije sastaje se sa selekcijom Italije od 12.40 časova u finalu Svetskog prvenstva u Jokohami. Tok meča možete pratiti na našem portalu.
Odbojkašice Srbije su u polufinalu savladale Holandiju sa 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:23), čime su se revanširale za poraz u grupnoj fazi takmičenja i prvi put u istoriji obezbedile plasman u završnicu Svetskog šampionata.
Protivnik Srbije biće selekcija Italije koja je u dramatičnom meču nadigrala Kinu sa 3:2 (25:18, 21:25, 25:16, 29:31, 17:15).
Izabranice Zorana Terzića su plasmanom u finale obezbedile medalju, drugu na planetarnom prvenstvu posle bronze 2006. godine, takođe u Japanu, ali prema izjavama, neće se unapred zadovoljiti srebrom.
"Držale smo se zajedno od početka utakmice, iako je Holandija igrala sjajno. Nije bilo lako, ali drago mi je što smo sve završile u našu korist. Srećne smo, ali ono pravo tek sledi i daćemo sve od sebe za zlato", rekla je Boškovićeva.
Finale Svetskog prvenstva u Jokohami, Japanu počinje u 12.40 minuta, a tok finala možete pratiti na našem portalu.
U meču za treće mesto Kina je ubedljivo savladala Holandiju sa 3:0 (25:22, 25:19, 25:14).