WL: Drugo slavlje Đerdapa

Izvor: B92, 04.Dec.2014, 22:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Đerdapa slavili su u Požarevcu protiv Mladog radnika 3:0 (25:23, 25:22, 25:20), u prvom meču osmog kola Viener štetiše lige.

Đerdap je ostvario tek drugu pobedu u sezoni, prvu posle šest kola, prvu generalno u gostima, te se uključio u borbu za opstanak.

Gosti su iznenadili mladi požarevački tim čiji su igrači pod pritiskom grešili u presudnim momentima, na set loptama za goste, u situacijama kada su stizali prednost Kladovčana, koji su opet znali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sve da kazne.

U prvom setu bilo 22:16 za Đerdap, ali je Mladi radnik stigao na poen zaostatka (23:22), da bi drugu set loptu za goste, servis greškom u vođstvo Kladovčana pretvorio Pantić.

U drugom periodu domaćin je poveo 6:0 i nije uplašio goste. Mic po mic, zahvaljujući strpljenju najiskusnijih, Miteva, Ateljevića i Stojsavljevića, Đerdap je u završnici duplirao vođstvo.

U trećem setu je i nervoza učinila svoje i videlo se da mlada ekipa Saše Joksimovića ne može do preokreta. Gosti, predvođeni nezadrživim Đorđem Ilićem, uveli su i treći period u mirnu završnicu.

Mladi radnik – Đerdap 0:3 (23:25, 22:25, 20:25)

Dvorana: SC „Požarevac”. Gledalaca: 300. Sudije: Igor Miljković i Anđelko Popović. Trajanje meča: 78 minuta.

Mladi radnik: Šljivančanin, Pantić 7, Savić 1, Kovačević 7, Petrović 3, Mašulović 4, Jevtić 11, Vidakov (libero), Milošević, Peković, Kočanović 16, Jovanović. Trener: Saša Joksimović.

Đerdap: Ilić 14, Spasić (libero), Savić, Vuksanović 7, Ateljević 10, Mitev 4, Delić 8, Sretenović, Džigurski 1, Antić, Stojsavljević 8. Trener: Milorad Kijac.