(VIDEO) IZ KECA U DVOJKU U NOVOM SADU: Veliki preokrtet Zvezde protiv Vojvodine od 0:2 do 3:2

Izvor: Kurir, 08.Mar.2017, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Beogradski crveno-beli su na vrhu tabele zadržali "plus šest" u odnosu na crno-bele, a "lalama" su pobegli na "plus deset":

Crvena zvezda 64, Partizan 58, Vojvodina 54

Trener šampiona Srbije Miodrag Grof Božović najavio je uoči utakmice na "Karađorđu" da će napustiti "Marakanu" ukoliko njegov tim doživi poraz Bio je crnogorski stručnjak nadomak podnošenja ostavke već posle devet >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << minuta, kada je Voša povela 2:0 Međutim, šta god da je Grof rekao svojim izabranicima u poluvremenu, urodilo je plodom Gosti su se na teren vratili kao preporođeni Istina, imala je Zvezda inicijativu i u prvom poluvremenu, ali je tek u drugom postala konkretna, što se poklopilo sa očiglednim padom u igri domaćina, pa je aktuelni prvak napravio preokret i zabeležio 20 prvenstveni trijumf

Vojvodini su veliku prednost u uvodu meča doneli Dejan Meleg u 5 i Darko Puškarić u 9 minutu

Oba rivala su imala po jednu veliku priliku u nastavku prvog poluvremena, ali mreže su mirovale sve do 50 minuta kada je Srđan Plavšić prepolovio zaostatak Zvezde Želeo je da centrira, a postigao je gol, jer Demijan Le Talek nije dirao loptu, već ju je samo ispratio u mrežu Samo 11 minuta kasnije Ričmond Boaći je sjajnom reakcijom glavom centaršut Dušana Anđelkovića pretvorio u pogodak i izjednačenje Konačan rezultat postavio je Puškarić nespretnom reakcijom i autogolom u 70 minutu

Zvezda je tako "preživela" dva najteža superligaška ispita, jer je posle remija u "večitom derbiju" pobedila Vojvodinu

U 26 kolu Crvena zvezda dočekuje Javor, dok Vojvodina gostuje Metalcu

TOK MEČA:

KRAJ - 2:3!

81 minut - ŠANSA za VOJVODINU! Trujićev šut odbranio je Manojlović

70 minut - GOOOLLL - 2:3 - AUTOGOL PUŠKARIĆA!

66 minut - Gosti ne žele da se zadrže na nerešenom rezultatu, sada jure pobedu Domaćin, deluje, ne može da im parira fizički

64 minut - Prva izmena kod Voše, Kovačević umesto Babića

61 minut - GOOOLLL - 2:2 - BOAĆI! Zvezdin napadač je odlično reagovao glavom na centaršut Anđelkovića

55 minut - ŠANSA za VOJVODINU! Lakićević je ostao sam iskosa sa desne strane i tukao, a Manojlović je odbranio

54 minut - Opasnost pred golom Vojvodine, posle kornera sa desne strane Boaći je pokušao glavom

50 minut - GOOOLLL - 2:1 - PLAVŠIĆ - Plavšić je centrirao sa leve strane, Le Talek je pred gol-linijom uklizao ne bi li loptu ubacio u gol, međutim, nije je ni dotakao, a ona se ipak zakoprcala u mreži

49 minut - "Požuteo" je i Donald, jer je s leđa faulirao Melega

48 minut - Žuti karton za Vukasovića zbog oštrog starta

47 minut - Meč je nastavljen

46 minut - PREKID! Navijači Zvezde na istočnoj tribini napravili su bakljadu, a nekoliko baklji bacili su na teren, pa je sudija Grujić prekinuo meč

46 minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - 2:0!

45+1 - ŠANSA za VOJVODINU! Malbašić je uposlio Melega, koji je imao otvoren šut sa desetak metara, ali je zakomplikovao situaciju, pa je lopta završila u korneru

38 minut - Šut Ruiza Pored gola Crveno-beli napadaju, ali jalovo

29 minut - ŠANSA za ZVEZDU! Plavšić je oduzeo loptu Puškariću, Boaći je proigrao Ruiza, koji se našao "oči u oči" sa Rockovim, ali je golman Vojvodine odlično intervenisao

28 minut - Posle drugog gola Vojvodine, Crvena zvezda je preuzela inicijativu, ima loptu 61 odsto vremena u svom posedu, ali za sada bez konkretnog rezultata

24 minut - Žuti karton za Le Taleka zbog prekršaja nad Melegom na sredini terena

24 minut - Gužva pred golom Vojvodine

19 minut - ŠANSA za ZVEZDU! Pokušava Boaće, sa 15 metara, međutim, i njegov udarac je otišao preko gola

17 minut - Prvi pokušaj gostiju, Anđelković je tukao preko gola

9 minut - GOOOLLL - 2:0 - PUŠKARIĆ! Posle kornera Malbašića sa leve strane, Petković je nespretno intervenisao i loptu prosledio na drugu stativu, gde Puškariću nije bilo teško da je pošalje u mrežu

8 minut - ŠANSA za VOJVODINU! Meleg je ponovo poslao loptu iza leđa zadnje linije Zvezde, Babić je tukao, a Manojlović odbranio, pa je domaćin dobio samo korner

5 minut - Ovo je osmi gol Melega u prvenstvu

5 minut - GOOOLLL - 1:0 - MELEG! Kapiten Vojvodine je započeo akciju, uposlio na levom krilu Paločevića, koji je centrirao, Zvezdin golman Manojlović je odbranio pokušaj Malbašića, ali se lopta odbila do Melega, koji ju je ubacio u praznu mrežu

2 minut - Kiša je stala u Novom Sadu

1 minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

VOJVODINA: Rockov – Lakićević, Planić, Maslać, Antić – Vukasović, Babić, Meleg, Puškarić, Paločević – Malbašić

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Le Talk, Donald, Plavšić, Kanga, Ruiz – Boaći

Sudija: Danilo Grujić

BLOG UŽIVO:

Iziritiran dešavanjima na "večitom derbiju" i posle njega trener Zvezde Miodrag Božović najavio je da će napustiti klub ukoliko izgubi u Novom Sadu Međutim, klub iz Ljutice Bogdana 1 se kasnije tokom jučerašnjeg dana obratio javnosti saopštenjem kojim je pokušao da smiri strasti

Derbi 25 kola imao je predigru Iz Vojvodine su najavljivali da se utakmica možda neće igrati, jer su tvrdili da nisu u mogućnosti da garantuju bezbednost ukoliko "Delije" budu smeštene na istočnoj, a ne južnoj tribini Ipak, Novosađani su, kako su rekli, poklekli pred ucenjiivačkim stavom

U prvom ovosezonskom duelu Crvena zvezda je u Beogradu pobedila Vojvodinu 4:1

Autor: Kurir sport

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.