Uživo: Vilijams i Bobi odsutni, Jović dao koš sa pola terena, Zvezda - Metalac 52:42

Izvor: Blic, 08.Mar.2015, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju od 19 časova meč 24. kola ABA lige protiv Metalca, a zbivanja sa ovog susreta možete da pratite uz Blicsport.rs. Na poluvremenu, beogradski crveno-beli vode sa 48:32.

Odlukom stručnog štaba, crveno-beli su ovoga puta nastupili bez Bobana Marjanovića i Markusa Vilijamsa, a gorostasni centar i američki plejmejker se nisu našli ni u protokolu za utakmicu, jer su ih u sastavu odmenili Kaplanović i Radanov.

Jović, Blažič, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Kalinić, Mitrović i Cirbes činili su startnu postavu domaćih, a Malešević, Jevtović, Ljubičić, Vuksanović i Vraneš gostiju. I, upravo su oni nešto bolje počeli meč, no od vođstva 2:4 krenula je serija crveno-belih puna atraktivnih poteza.

Osam uzastopnih poena postigao je tim trenera Dejana Radonjića, uključujući i zakucavanje Cirbesa posle dodavanja Blažiča iza leđa, pa se do poluvremena prve deonice stiglo uz rezultat 10:4, kada je igra privremeno prekinuta kako bi se uradile neke korekcije za zapisničkim stolom. Tek kada je Zvezda dala i 12. uzastopni poen, ekipa trenera Boška Đokića se "upisala" posle skoro četiri minuta pauze, prišavši na 14:6 i pojačavši igru u odbrani.

Čvrsta postavka u reketu, a i pokretljiva spoljna linija, "naterali" su domaće igrače da se oprobaju u šutevima sa polu-distance, što su uspešno činili i Kalinić i rezervista Dženkins. Kada je Amerikanac bio i drugi put uspešan na taj način, a u međuvremenu se nadovezala i trojka Dangubića, Zvezdina prednost narasla je na 21:9 na isteku osmog minuta.

Prva deonica je završena vođstvom lidera ABA lige od 25:10, posle sjajne blokade Kalinića, te osam Cirbesovih poena, a šest Jovićevih - mada se ni u drugoj ništa drugo osim "crnog" pisalo Metalcu.

Dangubić je svojom trećom trojkom uvećao vođstvo favorita na 33:18, a u međuvremenu su crveno-beli igrali u ritmu reprezentativnog plejmejkera Stefana Jovića, ali i razigranih u odbrani Mitrovića i Dženkinsa. Ipak, kada je Otašević pogodio svoju drugu trojku, serija u koju se "upustio" gost postala je prilično ozbiljna, pa je razlika nekako naprasno, do 17. minuta, splasla na 37:30.

Ipak, na poluvreme su ekipe otišle sa priličnim "razmakom" u broju datih poena, bilo je 48:32 i to uz jedan sjajan potez Jovića, koji je u 18. minutu, shvativši da vreme za napad ističe, sa Zvezdine polovine terena pogodio koš Metalca, na oduševljenje 3.283 gledaoca u "Pioniru".

U prvih 20 minuta Maik Cirbes je postigao 16 poena, i to uz 10/10 sa linije penala, Dženkins je ubacio deset, a Jović devet poena, a kod Metalca su se istakli Slavko Vraneš, Otašević i Kutlešić sa po šest.

Drugo poluvreme je počelo pomalo "uspavanim" tempom, da bi se gosti potom razigrali i serijom 7:0 prišli na 52:42, pre nego što je Blažič svojim šutem sa polu-distance sredinom 14. minuta prekinuo taj nalet.

ABA liga, 24. kolo

Cibona - Igokea 78:81 (23:24, 21:14, 18:25, 16:18)

Solnok - Olimpija 106:99 (24:25, 21:13, 20:29, 25:23, 16:9)

Budućnost - Krka 82:77 (19:14, 20:18, 25:23, 18:22)

19.00 Zadar - Cedevita

19.00 Crvena zvezda Telekom - Metalac

Ponedeljak:

18.00 Levski - MZT

20.30 Mega - Partizan

Tabela: Crvena zvezda Telekom 21-2, Budućnost 18-6, Partizan 16-7, Cedevita 15-8, Olimpija 13-11, Krka 12-12, Metalac 12-11, Solnok 11-13, Zadar 11-12, Mega Leks 10-13, Igokea 9-15, Cibona 9-15, MZT 6-17, Levski 1-22