Izvor: Radio 021, 29.Avg.2014, 00:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
US Open: Đoković lako protiv Matjea
Novak Đoković plasirao se u šesnaestinu finala Otvorenog prvenstva SAD savladavši večeras u 2. kolu Francuza Pola-Anrija Matjea u tri seta - 6:1, 6:3, 6:0.
Đoković je očekivano, lako preskočio drugu prepreku na turniru kojeg je osvojio 2011. godine i najavio pohod na novu titulu.
Gotovo s pola snage Đoković je kao na treningu održao lekciju pet godina starijem Francuzu, trenutno 81. na >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << ATP listi, za šestu pobedu u njihovom sedmom međusobnom okršaju.
Matje nije imao nikakvih izgleda da osvoji makar set, pa je svetski broj jedan okončao meč posle samo 90 minuta igre.
U borbi za osminu finala Đoković se sastaje sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je pobedio Španca Giljerma Garsiju Lopeza takođe u tri seta (6:3, 6:4, 6:4).








