Izvor: Akter, 28.Avg.2014, 23:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ðoković lako protiv Matjea za šesnaestinu finala
Novak Ðoković plasirao se u šesnaestinu finala Otvorenog prvenstva SAD savladavši večeras u 2. kolu Francuza Pola-Anrija Matjea u tri seta - 6:1, 6:3, 6:0
Ðoković je očekivano, veoma lako preskočio drugu prepreku na turniru kojeg je osvojio 2011. godine i najavio pohod na novu titulu.
Bio je to potpuno neravnopravan duel u kojem je srpski as dominirao od početka do kraja.
Gotovo s pola snage Ðoković je kao na treningu održao lekciju pet godina >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << starijem Francuzu, trenutno 81. na ATP listi, za šestu pobedu u njihovom sedmom međusobnom okršaju.
Matje nije imao nikakvih izgleda da osvoji makar set, pa je svetski broj jedan okončao meč posle samo 90 minuta igre.
U borbi za osminu finala Ðoković se sastaje sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je pobedio Španca Giljerma Garsiju Lopeza takođe u tri seta (6:3, 6:4, 6:4).






