Izvor: B92, 12.Mar.2011, 04:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tomić na Troickog, Golubjev " Novak
Australijski teniser Bernard Tomić protivnik je Viktoru Troickom u drugoj rundi turnira u Indijan Velsu, pošto je dobio Indijca Rohana Bopanu sa 6:7, 7:6, 6:4.
Rivala je dobio i Novak Đoković - Andrej Golubjev iz Rusije deklasirao je Florijana Majera 6:2, 6:1.
Miloš Raonić, pobednik turnira u San Hoseu, zabeležio je prvi trijumf u karijeri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na takmičenjima iz Masters 1000 serije savladavši Marsela Ilhana sa 6:2, 7:6. Kanađanin će se u sledećem kolu sastati sa Mardijem Fišom iz SAD.
Mladi Rajan Herison bio je bolji od Žeremija Šardija 6:7, 7:6, 6:3, dok je Žulijen Beneto sa 6:4, 6:4 dobio Felisijana Lopesa. Herison u sledećem kolu igra sa Giljermom Garsija-Lopesom iz Španije, dok Beneto za suparnika ima desetog nosioca Jirgena Melcera.
Hiraldo je pobedio Himeno-Travera i igraće sa Majklom Ljodrom u drugoj rundi, dok će Filip Pečner posle pobede nad Braunom igrati sa Huanom Ignasijom Čelom.
Protivnika je dobio i Rodžer Federer, a to je Igor Andrejev, koji je u meču prvog kola pobedio Keija Nišikorija sa 2-1 u setovima.
O Bernardu Tomiću, sledećem protivniku Viktora Troickog, više saznajte ovde. Andrej Golubjev, Đokovićev rival, trenutno je 39. na ATP listi, ima 23 godine, a jedinu titulu u karijeri osvojio je prošle godine u Hamburgu. Na Grend slem turnirima nikada nije prošao drugo kolo.
Prvo kolo, muškarci:
Rikardo Melo – Ruben Ramires Idalgo 6:4, 6:3
Pablo Kuevas – Pablo Anduhar 7:5, 6:3
Santijago Hiraldo – Danijel Himeno-Traver 6:4, 6:7, 6:3
Bendžamin Beker – Timo de Baker 6:2, 7:5
Miloš Raonić – Marsel Ilhan 6:2, 7:6
Rajan Herison – Žeremi Šardi 6:7, 7:6, 6:3
Filip Pečner – Dastin Braun 6:4, 7:5
Žulijen Beneto – Felisijano Lopes 6:4, 6:4
Bernard Tomić – Rohan Bopana 6:7, 7:6, 6:4
Andrej Golubjev – Florijan Majer 6:2, 6:1
Igor Andrejev – Kei Nišikori 6:4, 6:7, 6:4
Floran Sera – Teimuraz Gabašvili 6:4, 6:7, 7:6
Pogledaj vesti o: Novak Đoković
Đoković i Troicki dobili protivnike u singlu
Izvor: SrbijaNet.rs, 12.Mar.2011
Protivnik najboljem srpskom teniseru Novaku Djokoviću u drugom kolu ATP turnira u Indijan Velsu (Kalifornija) biće Rus Andrej Golubjev, dok će se Viktoru Troickom u istoj rundi suprotstaviti Australijanac Bernard Tomić. Golubjev je na startu takmičenja iz Masters serije 1000 jutros savladao











