Izvor: MozzartSport.com, 21.Okt.2021, 23:11

Tigru iz Serije A počele da rastu kandže u Ligi Evrope: Osimen rešeta i kada uđe s klupe (VIDEO)

Napoli konačno probio led na evropskoj sceni, Legija se držala do 76. minuta, pa je srušili Insinje, Osimen i Politano

Na Apeninima Napoli je tigar, ruši sve odreda. Igra tako kvalitetno da je već precrtao Juventus, Fjorentinu, Torino i iz prvih osam utakmica osvojio maksimalnih 24 boda. A kada ne igra vikendom, Napoli je do sada bio mala maca, kojoj su večeras ipak počele da rastu kandže. Obično mu je sama činjenica da igra četvrtkom izbijala bodove iz džepa, ali lošu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << praksu promenili su Lorenco Insinje i Viktor Osimen. Posle remija sa Lesterom i poraza od moskovskog Spartaka, Napolitanci su konačno uspeli da probiju led u grupi C i ozbiljno se vrate u trku za nokaut fazu. Više od dve trećine meča Legija je odolevala, ali kada je probio led, Napoli je bio nemilosrdan - 3:0.

Još jači utisak od prve ovosezonske pobede Napolija u Evropi, ostavlja životna forma Viktora Osimena. Nigerijac ne prestaje da rešeta mreže, čak ni kada ga trener Lućano Spaleti ne uvrsti među startere. Iako je na terenu proveo tek nešto više od pola sata Osimenu je to bilo dovoljno za deveti pogodak na desetoj utakmici u svim takmičenjima ove sezone.

Napolijeva želja za trijumfom ogleda se i kroz 29 udaraca ka golu rivala, od kojih je deset uputio u prvih 45 minuta. Prvoplasirni tim grupe C je odolevao se do 76. minuta, a domaćin nije gubio prisebnost niti dozvolio da ga savlada panika. Odlična potvrda mentalne snage Spaletijevog tima koji se suočavao sa scenario po kojem bi posle tri runde imao samo dva boda.

Lorenco Insinje se možda nateže sa upravom kluba (čitaj: Aurelijom de Lauretisom) oko novog ugovora. Italijanski mediji su tokom dana pisali da se njegov agent sreo sa čelnicima Intera, ali omaleni sin Napulja nije dozvolio da se to oseti na terenu. Dvadesetak minuta pre kraja na dodavanje Matea Politana pokazao je kakav fudbalski osećaj ga krasi. Led je probijen, a Legija je ubrzo shvatila da joj se sprema ubedljiv poraz.

Ofsajd je par minuta kasnije pokvario predivan lob Osimena, ali Nigerijac nije dugo razmišljao o poništenom golu, te već kroz par desetina sekundi iz maltene mrtvog ugla savladao Mistu. Na kraju, odlična utakmica i za Politana, koji je na asistenciju za Insinjea, nakalemio gol iz petog minuta nadokande.

Uskoro opšinrije...

GRUPA G

Utorak

Seltik - Ferencvaroš 2:0 (0:0)

/Furuhaši 57, Turnbul 81/

Četvrtak

Betis - Bajer Leverkuzen 1:1 (0:0)

/Iglesijas 75 - Andrih 82/

GRUPA D

Fenerbahče - Antverpen 2:2 (2:1)

/Valensija 21, 45 penal - Samata 2, Gerkens 62/

Ajntraht - Olimpijakos 3:1 (2:1)

/Bore 26, Ture 45+3, Kamada 59 - El Arabi 30/

GRUPA E

Lacio - Marselj 0:0

Lokomotiva - Galatasaraj 0:1 (0:0)

/Akturkoglu 82/

GRUPA H

Rapid Beč - Dinamo Zagreb 2:1 (2:1)

/Grul 9, Hofman34 - Oršić 24/

Vest Hem - Genk 3:0 (1:0)

/Doson 45+1, Diop 57, Bouven 59/

Tagovi:

Nastavak na MozzartSport.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.