TEŠKA OSMICA U GOSTIMA: Njukasl demolirao Šefild, a NIJEDAN igrač nije postigao dva gola

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Sep.2023, 21:16

Neverovatan rezultat.

Fudbaleri Njukasla pobedili su Šefild junajted kao gosti u meču 6. kola Premijer lige Engleske rezultatom 8:0.

Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda nekog tima ove sezone. "Svrake" sada imaju učinak 3-0-3.

Nije pobeda izražena ovolikom razlikom nešto što se ne dešava tako često, ali je svakako raritet da je osam golova postiglo osam različitih igrača.

Goleadu je otvorio Longstaf u 21. minutu, nastavio Burn u 31, da >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << bi Botman postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

⚽️ Isak 87'

EIGHT goals from EIGHT different goalscorers!

An incredible afternoon at Bramall Lane! 🤯 pic.twitter.com/WkJ8bReXht

— Newcastle United FC (@NUFC) September 24, 2023

U nastavku je na 4:0 povisio je Votson, no ni tada gosti nisu imali nameru da staju, nego su "dodali gas".

Gordon je doneo 5:0 na isteku sata igre, Almiron je takođe pogodio nešto kasnije, da bi Gimaraeš nastavio seriju, za 7:0.

Konačno, strelac osmog gola bio je osmi različiti igrač, Šveđanin Ajzak, koji je i stavio tačku na nesvakidašnju goleadu "Svraka".

Kristal Palas - Fulam 0:0

Luton - Vulverhempton 1:1 (0:0)