Sve je gotovo: Napredak u baražu!

Izvor: Mondo, 24.Maj.2015, 17:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rad poslao Kruševljane u razigravanje sa Metalcem, 3:2. Napredak je jedini "davljenik" koji je izgubio.

Završeno je i poslednje kolo Jelen Superlige za sezonu 2014/15. Otklonjena je i jedina preostala nedoumica u vezi sa konačnim izgledom tabele:

U baražu za ostanak u ligi protiv Metalca, trećeplasiranog prvoligaša, igraće Napredak!

Kruševljani će protiv Milanovčana igrati 27. i 31. maja, a sezonu su im produžili >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << fudbaleri Rada, pobedivši ih pod Bagdalom, predvođeni fenomenalnim mladim golmanom Dejanom Dejanovićem:

NAPREDAK - RAD 2:3!

I da su Kruševljani osvojili bod, ne bi izbegli baraž, jer je Spartak pobedio Čukarički 1:0, Borac odigrao nerešeno sa Partizanom 3:3, Jagodina pobedila OFK Beograd 5:3, a Voždovac odigrao nerešeno na gostovanju Radničkom u Nišu (0:0).

Jagodina - OFK Beograd 5:3 (4:0)

/Martinović 11' Savković 12', 26', Đurić 31'p, Antonijević 55' - Duronjić 66', Zarubica 69'/

UŽIVO:

UTAKMICE SU ZAVRŠENE! U BARAŽ IDE NAPREDAK!

18.49 Novi Pazar stavlja tačku na svoju sjajnu sezonu. Sada vodi 2:0 protiv Donjeg Srema, a strelac je u poslednjim trenucima bio štoper Miroljub Kostić.

18.47 I još jedan gol OFK Beograda. Sada Jagodina vodi "samo" 5:3, a gol je postigao Filip Marković! Još jedan gol u Novom Sadu, gde je Radnički 1923 smanjio vođstvo domaćina na 3:1.

18.44 Sada je najuzbudljivije u Kruševcu, gde golman Darko Dejanović (20) neprestano "skida" šuteve domaćina.

18.42 Vojvodina završava posao protiv Radničkog 1923. Jovan Stojanović ušao je sa klupe i odmah postigao gol, u 82. minutu.

18.34 Partizan izjednačuje na 3:3!  Petar Grbić pogodio je iz penala, u 79. minutu, nakon starta Maslaća na Nemanji Petroviću.

18.33 Priliku za debi dobio je kadet Partizana Miloš Kukolj. U 75. minutu ušao je umesto Predraga Luke. Borac i dalje vodi 3:2.

18.31 Goleada u Jagodini! Sada je 5:2! Golove za OFK Beograd postigli su Borko Duronjić u 66, pa Dejan Zarubica u 70. minutu.

18.28 Partizan će igrati u Čačku sa igračem manjedo kraja utakmice. U 67. minutu isključen je Nikola Ninković posle grubog faula. Dva minuta ranije, iz igre je izašao Bandalovski, a ušao Vulićević.

18.24 Ipak, polako za zaključcima. Ndiaje dodaje do Paunovića i Kruševljani smanjuju na 2:3! Još se igra!

18.20 Po svemu sudeći, imamo drugog učesnika baraža!Napredak gubi od Rada 1:3!

18.15 Još jedan gol i u Novom Sadu, još jedan gol i u Jagodini. Vojvodina je duplirala prednost protiv Kragujevčana - 2:0, a "ćurani" sada vode 5:0 protiv OFK Beograda! Peti u nizu gol za domaćina postigao je Veljko Antonijević.

18.13 Borac za desetak minuta potpuno okreće protiv Partizana! Sada je 3:2 za "zebre"! Strelac je bio Mutavdžić, glavom.

- Nakon skoro sata igre, u baraž ide Napredak. Još pola sata do kraja.

18.08 Izjednačenje u Čačku! Borac - Partizan 2:2!

Ožegović je snažno šutirao ka golu Partizana, Živković je loptu odbio i pao na zemlju, a pritrčao je Đuro Zec i egzekucijom izjednačio.

17.45 Evo ga i 15. gol! Ndiaje daje nadu Napretku da bi mogao da izbegne baraž... Sada je 1:2 na stadionu Mladost.

17.42 Do sada je postignuto čak 14 golova!

17.39 Izjednačenje na stadionu "Rajko Mitić"!

17.38 Gol i u Novom Sadu. Vojvodina bez četvorice omladinskih reprezentativaca i Sekulića vodi protiv "fenjeraša" iz Kragujevca. Strelac za "lale" bio je defanzivac Milko Novaković.

17.36 Rad gura Napredak u baraž!

U Kruševcu je sada 0:2, drugim golom "građevinara". Sada je strelac Vladimir Rodić, u 32. minutu.

17.34 Četvrti gol za Jagodinu postigao je Milan Đurić, pogotkom iz penala. Loš dan za golmana OFK Beograda Matiju Špoljarića.

17.32 Jagodina razbija OFK Beograd. Već je 4:0. "Ćurani" ovako nisu igrali celog proleća. Gol i u Novom Pazaru, gde je Rusmir pogodio u 27. minutu, posle centaršuta Radivojevića iz kornera. Jak pljusak nad gradom.

17.31 Gol i u Ljutice Bogdana, gde je Zvezda povela protiv Mladosti iz Lučana.

17.29Borac je izjednačio (Ognjen Ožegović), a Partizan odmah opet poveo 1:2!

Čačani su krenuli sa centra, a defanzivac Boranijašević izgubio loptu, koja je brzo došla do Marinkovića, a on je sa više od metara poslao u mrežu!

17.26 Jagodina vodi 3:0 protiv OFK Beograda, Spartak vodi protiv Čukaričkog 1:0!

"Brđani" su u Subotici izveli čak šest kornera, a domaćin pogodio iz brzog kontranapada, udarcem Andreja Mrkele u 25. minutu. Treći gol za "ćurane" postigao je takođe Savković.

17.23 Borac pokušava da izjednači, a šut Radeta Krunića završava preko prečke. Novi Pazar "napada" Donji Srem, iako na Gradskom stadionu nije promenjen rezultat.

17.17 Partizan vodi u Čačku od 16. minuta! Petar Grbić je centrirao sa desnoj strani, pronašao Nikolu Ninkovića, čiji je šut golman Bajić odbio do Predraga Luke. Ofanzivac crno-belih lako je zatresao mrežu, glavom.

17.14 Jagodina već vodi 2:0 protiv OFK Beograda!

I "ćurani" se bore za superligaški život, a veliki korak ka opstanku napravili su postigavši dva gola u samo dva minuta. U 11. minutu strelac je bio Dušan Martinović, a u 12. Mile Savković.

17.12 Prvi gol je postignut u Kruševcu. Miloš Stanojević zatresao je mrežu Napretka, postigavši autogol posle udarca Stefana Mihajlovića. Jako loš start za Kruševljane.

- Od 17.00 časova, novi šampion zaigrao je u Čačku, a trener Zoran Milinković poveo je i dvojicu kadeta na megdan "zebrama". Zovu se Jovan Nišić i Miloš Kukolj.

Po velikoj kiši, ekipe su izašle na teren u sastavima:

Borac: Bajić, Boranijašević, Jevtović, Gojković, Maslać, Krunić, Živković, Jovančić, Mutavdžić, Ožegović, Zec.

Partizan: Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović Nemanja, Marković, Lukić, Luka, Ninković, Marinković, Grbić.

TABELA PRED 30. KOLO: Partizan 70, Crvena zvezda 61, Čukarički 57, Vojvodina 49, Novi Pazar 44, Mladost 40, Rad 40, OFK Beograd 39, Radnički Niš 36, Voždovac 33, Borac 32, Jagodina 32, Napredak 31, Spartak 31, Donji Srem 26, Radnički Kragujevac 19.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Crvena Zvezda,   Subotica