(VIDEO) RASPLET U SUPERLIGI: Partizan sa igračem manje izvukao bod u Čačku, Napredak u baražu

Izvor: Kurir, 24.Maj.2015, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čak 30 golova u poslednjem kolu, Kruševljani posle poraza od Rada idu u baraž za opstanak

Završena je sezona u srpskoj fudbalskoj Suprligi. Utakmicama poslednjeg kola igranim danas rešena je i poslednja nedoumica. U baraž na dvomeč sa trećeplasiranim iz Prve lige, Metalcem iz Gornjeg Milanovca, ide Napredak. Kruševljani su kao domaćini poraženi od Rada 2:3, pa dalje od 14. mesta nisu mogli.

Sva ostala superligaška pitanja rešena su ranije. Međutim, ova nedelja >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << bila je uzbudljiva, jer je čak pet ekipa strahovalo da ne ode u baraž. Kola su se slomila na Napretku.

Zanimljivo je da u poslednjem kolu postignuto čak 30 golova, odnosno čak 3,75 po meču!

Partizan, koji je još ranije obezbedio titulu, gostovao je u Čačku. Borac je bio u grupi timova koji nisu bili rešili svoju sudbinu uoči poslednjeg kola. Crno-beli su na teren izašli u "šarenom" sastavu, ali su rano poveli 1:0, odnosno 2:1. Međutim, u uvodu drugog poluvremena Borac je napravio preokret (3:2). Šampion je ipak iščupao bod golom Grbića iz penala i to u trenucima kada je igrao sa igračem manje zbog isključenja Ninkovića.

Još više golova bilo je u Jagodini, gde je domaćin vodio protiv OFK Beograda čak 5:0, ali su gosti uspeli da ublaže poraz - 3:5.

KONAČNI REZULTATI:

Borac - Partizan 3:3 (Ožegović 25, Zec 50, Mutavdžić - Luka 17, Marinković 26, Grbić penal 79)

Crvena zvezda - Mladost 3:1 (Orlandić 25, 45+3, Stojanovićm 90+3 - Pavlov 35)

Jagodina - OFK Beograd 5:3 (Martinović 11, Savković 12, 23, Đurić penal 28, Antonijević 54 - Duronjić 66, Zarubica 70, Matović 86)

Napredak - Rad 2:3 (Mame Ndiaje 33, Paunović 61 - Stanojević autogol 6, Rodić 27, Ljujić 57)

Novi Pazar - Donji Srem 2:0 (Rusmir 26, Kostić 90+2)

Radnički Niš - Voždovac 0:0

Spartak - Čukarički 1:0 (Mrkela 25)

Vojvodina - Radnički 1923 3:1 (Novaković 35, Ivanić 57, Stojanović 83 - Stević 89)

TOK MEČEVA:

90+3. minut - Stojanović postavlja konačnih 3:1 za Crvenu zvezdu protiv Mladosti.

kraj Napredak - Rad 2:3

kraj Vojvodina - Radnički 1923 3:1

kraj Novi Pazar - Donji Srem 2:0

kraj Jagodina - OFK Beograd 5:3

kraj Borac - Partizan 3:3

kraj Spartak - Čukarički 1:0

90+2. minut - Novi Pazar povećava na 2:0 protiv Donjeg Srema preko Kostić.

kraj Radnički Niš - Voždovac 0:0

89. minut - "Crveni đavoli" su ublažili neuspeh u Novom Sadu golom Stevića - 3:1.

86. minut - OFK je od 0:5 stigao do 3:5. U strelce se upisao i Matović.

83. minut - Voša "zakucava" Kragujevčane 3:0. Strelac je bio Stojanović.

79. minut - Partizan je došao do izjednačenja u Čačku i to sa igračem manje. Grbić je realizovao penal za 3:3. Najstroža kazna dosuđena je posle prekršaja Maslaća nad Petrovićem.

78. minut - šansa za Crvenu zvezdu posle centaršuta Lazovića, Anđelković je pogodio stativu.

75. minut - Kukolj je debitovao za prvi tim Partizana. Mladi fudbaler ušao je u igru umesto Luke.

70. minut - Šta je promašio Lazović! Na oproštaju od Zvezde imao je veliku priliku, ali je pogodio golmana Lučanaca.

70. minut - OFK je rešio da se ne obruka. Postigao je i drugi gol u Jagodini, dao ga je Zarubica, smanjivši na 2:5.

67. minut - Partizan u Čačku ima igrača manje. Drugi žuti karton dobio je Nikola Ninković.

66. minut - "Romantičari" su uspeli da ublaže ubedljivo vođstvo Jagodine golom Duronjića, sada je 5:1.

61. minut - Napredak nastavlja da se bori. Smanjio je na 2:3 golom Paunovića.

57. minut - Rad ne prašta. Sada vodi 3:1 pod Bagdalom, što Napredak dovodi nadomak baraža. Mrežu domaćina zatresao je Ljujić.

57. minut - Preokret! Borac sada vodi 3:2 protiv šampiona. Strelac je bio Mutavdžić.

57. minut - Vojvodina je povećala na 2:0 protiv Kragujevčana preko Ivanića.

54. minut - "Ćurani" ne posustaju. Preko Antonijevića su došli do 5:0 protiv OFK Beograda.

50. minut - Borac je i drugi put izjednačio protiv Partizana - 2:2. Gol je dao Zec.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+3. minut - Petar Orlandić svojim drugim golom ponovo dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo - 2:1. Lazović ga je proigrao, a on je odlično šutirao sa 13, 14 metara.

45. minut - Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama.

35. minut - U meču bez značaja Vojvodina je povela protiv poslednjeplasiranog Radničkog 1923. Strelac je bio Novaković.

35. minut - Sjajna akcija Lučanaca posle koje Pavlovu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu i izjednači na 1:1 protiv Zvezde.

33. minut - Napredak se vraća u igru. Smanjio je na 1:2 protiv Rada. Gol je dao Mame Ndiaje.

28. minut - OFK Beograd je na pragu debakla. Jagodina vodi 4:0. Gol iz penala dao je Đurić.

27. minut - Napredak tone sve niže, jer Rad radi sada vodi 2:0 u Kruševcu. Gol je dao Rodić.

26. minut - Rusmir je doveo Novi Pazar u vođstvo protiv Donjeg Srema.

26. minut - Goleada u Čačku! Domaćin se radovao nepun minut, sada je 1:2 zahvaljujući Marinkoviću. Pogrešila je odbrana Borca, Marinković se dokopao lopte i sa 16 metara lobovao golmana Bajića.

25. minut - Ožegović je doneo izjednačenje Borcu protiv Partizana - 1:1. Izbegao je ofsajd zamku, prihvatio dubinsku loptu i savladao golmana Živkovića.

25. minut - Petar Orlandić dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo. Šutirao je precizno glavom sa šest metara.

25. minut - I Spartak gazi ka opstanku. Mrkela je doneo prednost Subotičanima protiv Čukaričkog.

23. minut - Jagodina sada vodi 3:0. Ponovo je precizan bio Savković.

23. minut - Prvo uzbuđenje na stadionu "Rajko Mitić". Gosti iz Lučana pogodili su stativu. Živadinović je izveo "skraćeni korner" sa desne strane i na opšte iznenađenje, umesto da centrira, šutirao je na gol Kahrimana.

17. minut - Luka je postigao gol za Partizan u Čačku - 0:1. Šampion se ne šali sa Čačanima, kojima su bodovi neophodni. Grbić je centrirao, Ninković pogodio stativu, a Luka glavom odbijenu loptu sproveo u mrežu.

12. minut - Jagodina vodi već 2:0 i na domak je opstanka. Strelac Savković.

11. minut - Jagodina je povela protiv OFK Beograda golom Martinovića. "Ćurani" žele da što pre obezbede superligaški status.

6. minut - Prvi gol na današnjim mečevima postigao je igrač Napretka, ali autogol, tako da Rad vodi u Kruševcu. Taj autogol dao je Stanojević.

17:00 - Utakmice su počele.

16:59 - Darko Lazović dobio je prigodan poklon uoči utakmice sa Lučancima, jer posle mnogo godina napušta Crvenu zvezdu i odlazi u Đenovu.

16:57 - Na stadionu u Čačku ima oko 3.000 gledalaca.

16:53 - Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović na klupi ima samo četvoricu igrača.

16:47 - Evo sastava Borca i Partizana... Kao što je i najavio trener šampiona Zoran Milinković ukazao je šansu igračima koji su tokom sezone imali manju minutažu.

BORAC: Bajić, Boranijašević, Jevtović, Gojković, Malsać, Krunić, Živković, Jovančić, Mutavdžić, Ožegović, Zec.

PARTIZAN: Živković Živko, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović Nemanja, Marković, Lukić, Luka, Ninković, Marinković, Grbić.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Kragujevac