Izvor: MozzartSport.com, 18.Sep.2021, 19:55

Šta je ovo sa huliganima u Francuskoj? Navijači prekinuli Derbi severa, Lil nije izdržao naredni napad (VIDEO)

Srećom, ovoga puta na udaru nisu bili igrači, već se radilo o direktnom pokušaju međusobnog obračuna navijača

Fudbalski huligani su postali ozbiljan problem u Francuskoj ove sezone. Nakon dobro poznatih dešavanja u Nici, kada su se domaći navijači pobili sa igračima Marselja i prekinuli meč na Alijanc Rivijeri, slične slike viđene su i večeras u Lansu. .

Na poluvremenu popularnog Derbija severa domaći navijači su krenuli u obračun ka pristalicama gostiju, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ali je usledila pravovremena reakcija policije, koja je osujetila i uhapsila one koji su bili u prvim borbenim redovima. Iako, nije došlo do težeg direktnog obračuna, prekid je potrajao dobrih pola sata, posle čega je meč konačno nastavljen. Lans se nakon prekida mnogo bolje snašao, došao je do velike pobede, probio se na drugo mesto Lige jedan, i produžio agoniju aktuelnog šampiona - 1:0 (0:0).

Lil je ostao na samo jednoj pobedi u prvih šest kola i svega pet osvojenih bodova, pa se nalazi na razočaravajućem 13. mestu Lige jedan. Šampionu je presudio Pšemislav Frankovski, koji se izuzetno snašao posle dodavanja Gaela Kakute u 74. minutu i iskosa sa leve strane matirao istrčalog Iva Grbića.

Domaćin je bio znatno bolji protivnik na ovoj utakmici, a to je mogao da kruniše i samo nekoliko minuta nakon vodećeg gola, kada je Lila pogodio Vesli Said. Ipak, taj pogodak je kasnije poništen zbog ofsajda.

Immense n’importe quoi à Lens où les supporters du Racing envahissent le terrain pour aller en découdre avec les supporters du #Losc HONTEUX pic.twitter.com/uAa8p1Nvrm

FRANCUSKA 1 – 6. KOLO