Izvor: MozzartSport.com, 29.Avg.2020, 18:41

Sint Trojden se propisno ispromašivao, Eupen uzeo bod s igračem manje preko sat vremena

Gostima nije bilo dovoljno da postignu gol ni posle 17 šuteva ka golu

Sint Trojdenova sezona počela je uz lepu pobedu nad Gentom, ali sve ono što se dešava od tog momenta je za zaborav. Poraz od Anderlehta i mučni remi s Ostendeom bez golova bili su samo uvod u novi remi Sint Trojdena, ovog puta na gostovanju Eupenu – 1:1 (1:0).

Eupenu je ovo treći remi od početka sezone, a protiv Sint Trojdena je upisao i drugi gol u sezoni. Domaćin je prvi i stigao >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << do vođstva pogotkom Žulijena Ngoja već u 13. minutu susreta. Ipak, nedugo zatim Eupen je ostao sa igračem manje pošto je Žonatan Eris dobio direktan crveni karton.

Ni činjenica da su preko sat vremena imali igrača više nije pomogla gostima da stigne do preokreta. Jedva je na kraju upisan i remi i to samo zahvaljujući velikoj greški Benoe Pulena koji je u 84. minutu skrivio jedanaesterac posle čega je Japanac Juma Suzuki bio siguran sa bele tačke.

BELGIJA 1 - 4. KOLO