Izvor: RTS, 15.Maj.2022, 15:03

Sasuolo prelako sa Bolonjom, Napoli rutinski protiv Đenove

Fudbaleri Sasuola nadigrali su Bolonju sa 3:1 na gostovanju u prvoj utakmici nastavka 37. kola Serije A.
U svojevrsnom derbiju sredine tabele, koji nije imao rezultatski značaj, gosti su bili raspoloženiji za igru, a tim Siniše Mihajlovića nije imao čak ni jedan šut na gol protivnika u prvih pola sata igre.

Sasuolo je do vođstva došao u 35. minutu golom Skamaka koji je postigao i drugi pogodak u 80. minutu za 3:0.
Pet minuta pre >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << toga Domenik Berardi je uvećao prednost na 2:0 sjajnim šutom „makazicama", a domaćini su počasni pogodak postigli u prvom minutu sudijske nadoknade iz jedanaesterca koji je uspešno izveo Orsolini.
Napoli je sa 3:0 rutinski savladao Đenovu.
Strelci za domaću ekipu bili su Osimen u prvom, kao i Insinje i Lobotka u drugom poluvremenu.
Insinje se pogotkom oprostio od navijača Napolija, pošto će od naredne sezone promeniti sredinu i postati član Toronta.