SVETSKI PRVACI! Zlato za Zorića i Tomićevića! (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Avg.2017, 13:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki uspeh.

Olimpijski vicešampioni iz Rio de Žaneira, Marko Tomićević i Milenko Zorić postali su svetski prvaci u disciplini K2 hiljadu na SP koje se održava u Češkoj. Aktuelni olimpijski i evropski vicešampioni tako su osvojili najsjajnije odličje na najprestižnijem takmičenju u ovom sportu. Oni su kroz liniju cilja prošli za 3:08.647. Drugo mesto pripalo je posadi Slovačke (3:10.725), a bronzanu medalju osvojili su takmičari Češke (3:10.853).
Milenko Zorić i Marko Tomićević (K2 1000) su šampioni sveta!!! Olimpijaki vicešampioni su doveslali do zlata u Račicama! #TeamSerbia pic.twitter.com/UtiA06u7T9

— Team Serbia (@OKSrbije) 26. август 2017.

Kajakaši Nebojša Gujić i Marko Novaković (K2 200) su osvojili bronzanu medalju na SP. Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz liniju cilja prošli treći, sa vremenom 31.451. Prvo mesto u trci koja je do samog kraja bila neizvesna osvojili su reprezentativci Mađarske Balaš Birkaš i Mark Balaška sa vremenom 30.912, a nepune dve desetinke pre Grujića i Novakovića kroz cilj su stigli Španci Karlos Garote i Kristijan Toro (31.278). Naši bronzani reprezentativci tako su na najznačajnijoj ovogodišnjoj kajakaškoj smotri potvrdili treće mesto u svetskoj eliti, osvojeno 2015. godine na SP u Milanu.

Bravo momci!!! Kajakaši Nebojša Gujić i Marko Novaković (K2 200) su osvojili bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Račicama! #TeamSerbia pic.twitter.com/08dewzZzqs