Izvor: RTS, 01.Jul.2020, 21:26

Revija golova za ubedljive pobede Arsenala, Njukastla i Evertona

U prvim današnjim utakmicama nastavka 32 kola Premijer lige postignuta je prava revija golova, a po pitanju pobednika nije bilo iznenađenja. Arsenal je na svom terenu deklasirao poslednjeplasirani Norič sa 4:0, Njukasl je na gostovanju „rasturio“ Bornmut sa 4:1, a Everton je na svom terenu nadigrao Lester sa 2:1.
U duelu Arsenala i Noriča nije bilo dileme o pobedniku a gosti su uspeli samo delimično na početku meča da pruže adekvatan otpor.
Posle pola sata izre u kojoj je za domaćine bilo nekoliko izglednih šansi, mrežu gostiju je u 33. minutu „načeo" Pjer Emerik Obamejang, da bi u 37. Kaha doneo vođstvo Arsenalu od 2:0, sa kojim se rezultatom otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu situacija se u igri ponovila, Obamejang je ponovo zatresao mrežu u 67. minutu a konačnih 4:0 je golom u 81. minutu posta sedrik Soares.
Posle ovog poraza Norič je ubedljivo poslednji na tabeli, a Arsenal je na sedmom mestu sa 46 bodova.
Slična situacija se ponovila i u duelu Bornmuta i Njukasl samo što su u ovom meču dominiralo gostujući tim od samog starta.
Već u petom minutu gosti su poveli pogotkom Dvajta Gejla, a potom su seriju nastavili Šon Longstaf u 30, Migel Almiron u 57. i Valentino Lazaro u 77. minutu.
Domaćini su počasni pogodak postigli u trećem minutu sudijske nadoknade zahvaljujući Denu Goslingu.
Everton je na svom terenu nadigrao Lester sa 2:1, pogocima Rišarlisona u 10. i Gilfija Sigurdsona u 16. minutu iz penala.
Jedini gol za Lisice dao je Keleči Ihenačo u 51. Minutu, ali im je to bila slaba uteha jer se očekivalo da bar nerešenim rezultatom na gostujućem terenu ojačaju treću poziciju.