Real dominantno do titule prvaka sveta

Izvor: RTS, 22.Dec.2018, 20:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri madridskog Reala savladali su u finalu Svetskog klupskog prvenstva ekipu Al Aina sa 4:1.
Real je u finalu neočekivano lako pobedio ekipu koja je domaćin turnira sa 4:1.

Real je na poluvreme otišao sa prednošću od 1:0, strelac je bio Modrić u 14. minutu.
U drugom delu utakmice viđena su čak četiri gola, prvo je Ljorente zatresao mrežu Al Aina u 60. a potom i Ramos u 74. minutu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Počasni pogodak za domaću ekipu postigao je Šiotani u 86. minutu za 3:1, ali je Real u nadoknadi stigao do četvrtog gola, Nader je zatresao sopstvenu mrežu.
Real je tako stigao do treće uzastupne titule na Svetskom klupskom prvenstvu.
Treće mesto pripalo je ekipi River Plejta koja je savladala Kašimu sa 4:0.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo