Izvor: RTS, 12.Maj.2022, 23:40

Real Sosijedad sve bliži Ligi Evrope, siloviti Viljareal i Real Madrid

U tri meča 36. kola španske La lige odigrana u četvrtak trijumfe, poprilično ubedljive, zabeležili su Real Sosijedad, Viljareal i, naposletku, Real Madrid.
Real Sosijedad savladao je ekipu Kadiza sa 3:0. Aleksander Sorlot je bio precizan u prvom delu, da bi Adnan Januzaj pogodio u osmom minutu nastavka.

Portu je u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat.
Real Sosijedad je šesti na tabeli sa 59 bodova.
 Tri boda manje ima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ekipa koja je prethodne sezone osvojila Ligu Evrope, da bi ove igrala u polufinalu Lige šampiona. Viljareal je postigao pet golova protiv Rajo Valjekana kao gost.
Ekipa iz Valjekasa uspela je da odgovori sa jednim pogotkom.
Rajo Valjekano je 12. sa 42 boda.
U duelu Real Madrida, odnedavno šampiona Španije, i Levantea, ekipe koja se sa poslednjeg mesta bori za opstanak, trijumf je pripao ovim prvima. I to kakav...
Šest golova je postigao tim iz Madrida. Tri puta je precizan bio Vinisijus Žunior, a strelci su bili još i Rodrigo, Ferlan Mendi i Karim Benzema.
Ovo je 84. bod za Real, dok je Levante ostao na 29. Alaves ima 31, dok je Majorka sa 33 boda. Sve ove ekipe su u zoni ispadanja, a prva koja nije jeste pomenuti Kadiz sa 35 bodova.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.