Izvor: MozzartSport.com, 27.Jul.2021, 04:22

Prva pobeda Argentinosa, pamtiće se promašaj Renijera (VIDEO)

Old Bojsi ni drugi meč u sezoni nisu završili sa svih 11 igrača...

Argentinos Juniorsi zalečili su donekle rane usled eliminacije iz Kopa Libertadores protekle nedelje. U završnom susretu druge runde šampionata Argentine tim koji sa klupe predvodi Gabrijel Milito slavio je protiv Njuels Old Bojsa (1:0), čime je došao do prve "trojke" ove sezone.

Odlučio je pogodak Lukasa Viljalbe tri minuta pre kraja susreta.

Zanimljivo, Viljalba >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << nije trebalo da igra na ovoj utakmici. Poslednje informacije govorile su da se Karlos Kvintana oporavio od povrede zadobijne u meču protiv River Plejta u Kopa Libertadores i da će se naći u startnih 11, međutim ispostavilo se da ipak nije spreman. Njegova rezerva na mestu štopera dobio je šansu i maksimalno ju je iskoristio.

Igrao se 87. minut kada je Viljalba tukao glavom posle kornera, lopta mu se odbila, onda je pokušao još jednom i - uspeo nekako da je ugura u mrežu.

Oštrica napada gostiju vidljivo je otupela s izostankom Ignjasija Skoka koji je u prošlom kolu napravio glupost i zaradio isključenje u 95. minutu. Nisu međutim Old Bojsi ni ovaj susret završili s jedanaestoricom na terenu. Štaviše, čitavo drugo poluvreme igrali su s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona za Kristalda u prvim sekundama nastavka.

Tako ozbiljno hendikepirani bili su blizu velikog boda, ali su ipak poklekli u samom finišu.

Imao je Argentinos u sudijskoj nadoknadi šansu da duplira trijumf. Posle katastrofalne greške jednog defanzivca Bojsa i golmana Aguerea loptu je oduzeo Renijero, našao se pred praznom mrežu, a onda sa desetak metara loptu poslao - preko gola.

Nema sumnje, jedan od najvećih promašaja sezone...

"Epá aquele falhanço do [escolhe pé de tijolo da tua preferência] foi imbatível!"

Nicolás Reinero 🇦🇷: sosten mi cerveza! 🍺pic.twitter.com/LGYjuiHtCR