Prva pobeda Argentinosa, pamtiće se promašaj Renijera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 27.07.21. | 04:10

Old Bojsi ni drugi meč u sezoni nisu završili sa svih 11 igrača...

Argentinos Juniorsi zalečili su donekle rane usled eliminacije iz Kopa Libertadores protekle nedelje. U završnom susretu druge runde šampionata Argentine tim koji sa klupe predvodi Gabrijel Milito slavio je protiv Njuels Old Bojsa (1:0), čime je došao do prve "trojke" ove sezone.

Odlučio je pogodak Lukasa Viljalbe tri minuta pre kraja susreta.

Izabrane vesti

Zanimljivo, Viljalba nije trebalo da igra na ovoj utakmici. Poslednje informacije govorile su da se Karlos Kvintana oporavio od povrede zadobijne u meču protiv River Plejta u Kopa Libertadores i da će se naći u startnih 11, međutim ispostavilo se da ipak nije spreman. Njegova rezerva na mestu štopera dobio je šansu i maksimalno ju je iskoristio.

Igrao se 87. minut kada je Viljalba tukao glavom posle kornera, lopta mu se odbila, onda je pokušao još jednom i - uspeo nekako da je ugura u mrežu.

Oštrica napada gostiju vidljivo je otupela s izostankom Ignjasija Skoka koji je u prošlom kolu napravio glupost i zaradio isključenje u 95. minutu. Nisu međutim Old Bojsi ni ovaj susret završili s jedanaestoricom na terenu. Štaviše, čitavo drugo poluvreme igrali su s igračem manje zbog direktnog crvenog kartona za Kristalda u prvim sekundama nastavka.

Tako ozbiljno hendikepirani bili su blizu velikog boda, ali su ipak poklekli u samom finišu.

Imao je Argentinos u sudijskoj nadoknadi šansu da duplira trijumf. Posle katastrofalne greške jednog defanzivca Bojsa i golmana Aguerea loptu je oduzeo Renijero, našao se pred praznom mrežu, a onda sa desetak metara loptu poslao - preko gola.

Nema sumnje, jedan od najvećih promašaja sezone...