Izvor: Sportske.net, 17.Dec.2019, 00:00

Prerana radost na Sardiniji, Lacio u nadoknadi PREOKRENUO rezultat!

Posle sedam pobeda, Lacio odigrao bez pobednika.

Nakon sedam uzastopnih pobeda Lacija u Seriji A, došla je i osma na neverovatan način.

Na Sardiniji velika pobeda Lacija, gubili su do nadoknade vremena, a onda u osmom minutu nadoknade stigli i do osme uzastopne pobede u prvenstvu! Na kraju, 1:2 (1:0).

Imobile je imao prvu šansu već u drugom minutu za Lacio, ali nije uspeo da postigne gol, da bi u 8. minutu Kaljari poveo.

Nakon auta sa leve strane, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Žoao Pedro je glavom prebacio loptu, tamo je na nju natrčao Đovani Simeone koji je zakucao loptu u mrežu. Ističemo i slabu reakciju odbrane Lacija, morali su da stignu do lopte pre Simeonea.

Do dupliranja prednosti Kaljari je mogao da dođe u 45. minutu kada je Naingolan propustio veliku šansu, tačnije, odbranio mu je Strakoša situaciju jedan na jedan.

Imobile je imao jednu priliku na startu drugog poluvremena, a onda je Kaljari propustio šanse preko Simeonea i Likojanisa.

Šansu za Lacio imao je Imobile, ali je šutirao glavom pored gola, a onda poslednja šansa i gol u mreži Kaljarija. Tražen je bio Milinković-Savić u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Luis Alberta koji uspeva sjajnim udarcem da matira protivničkog golmana za 1:1!