Izvor: RTS, 17.Dec.2019, 00:29

Lacio u nadoknadi "okrenuo" Kaljari i poslao poruku

Lacio u nadoknadi okrenuo Kaljari i poslao poruku

Fudbaleri rimskog Lacija savladali su kao gosti ekipu Kaljarija rezultataom 2:1, u poslednjem meču 16. kola italijanske Serije A. Nebesko plavi sada imaju samo tri boda manje od Intera i Juvenstusa, koji dele prvo mesto.
No, nije dobro počelo za "lacijale" na Sardiniji, pošto je Đovani Simeone već u osmom minutu doneo prednost domaćinu.

I kada je izgledalo da bodovi ostaju na "Sardenja areni", >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << usledio je blic-krig gostiju u nadoknadi vremena za veliki preokret i veliku pobedu.
Prvo je Luis Alberto u trećem minutu dodatnog vremena doneo izjednačenje, a onda u osmom minutu Kaisedo šokirao ceo stadion i doneo sva tri boda ekipi Simonea Inzagija - 1:2.

Srpski reprezantativac Sergej Milniković-Savić odigrao je svih devedeset minuta.
Lacio sa ova nova tri boda sada ima 36, što je svega tri manje od vodećeg dvojica, Intera i Juventusa (39).
Ipak je šampionska trka na "čizmi" trka u troje...