Poraz rukometaša Srbije od Egipta

Izvor: RTS, 28.Dec.2019, 17:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izabranici Nenada Peruničića poraženi su od Egipta 28:27 (12:14) na Banjici u prvom pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo. "Orlovi" će u nedelju u dvorani "Čair" u Nišu ponovo odmeriti snage sa istim rivalom.
Meč protiv Egipta bila je prva provera "orlova" u sklopu priprema za Evropski šampionat, koji se od 9. januara održava u Austriji, Švedskoj i Norveškoj.

"Orlovi" su pred ispunjenim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tribinama na Banjici imali prednost tokom većeg dela prvog poluvremena pa su na predah odišli sa dva gola viška - 14:12.
Nastavak susreta doneo je potpuno drugačiju sliku na terenu, Egipat je zaigrao bolje i posle sedam minuta igre u nastavku, prvi put došao do vođstva (16:17).
U neizvesnoj završnici Egipat je iskoristio poslednji napad, dok je na drugoj strani zaustavljn udarac Vanje Ilića u poslednjim sekundama meča za pobedu gostiju.
Najefikasniji u selekciji Srbije bio je kapiten Nemanja Ilić sa sedam golova, dva manje postigao je Nikola Crnoglavac. Na drugoj strani, Jahia je šest puta pogodio mrežu rivala.
Selektor Nenad Peruničić nije mogao da računa na četiri igrača, koji do kraja godine imaju obaveze u nemačkom prvenstvu.
Posle duela u Beogradu, isti rivali odigraće prijateljsku utakmicu i u nedelju, u niškoj dvorani "Čair".
Srbija: Trnavac, Grozdanić, Vujić 2, Stanković, Crnoglavac 5, Đukić 2, Jelić, Pešić 1, Radivojević, Ilić N. 7, Ilić V. 1, Nikolić 3, Kukić 1, Kolaković, Milić, Sretenović 4, Mošić 1, Obradović, Cupara 12 odbrana.
Tok meča na Banjici:
19.27 - Kraj meča, Srbija je poražena od Egipta 28:27 u prvom pripremnom meču pred start Evropskog prvenstva.
19.23 - U poslednji minut ulazi se sa nerešenim rezultatom – 27:27.
19.14 - Deset minuta do kraja meča na Banjici, Egopćani održavaju prednost 23:20.
19.03 - Selekcija Egipta u 40. munutu, pre svega zahvaljujući sjajnim odbranama svog golmana, ima tri gola prednosti protiv Srbije - 20:17.
18.58 - Rukometaši Egipta u 36. minutu meča po prvi put prelaze u vođstvo - 16:17.
18.51 - Nastavljen je meč, gosti prvi postižu pogodak u drugom poluvremenu - 14:13.
18.38 - Rukometaši Srbije vode protiv Egipta na poluvremenu sa 14:12. Najefikasniji kod "orlova" je Ilić sa pet pogodaka, Egipat predvodi Eldera sa istim brojem golova. Na golu Srbije odličan Cupara koji je odbranio dva sedmerca.
18.25 - Egipćani u 23. minutu stižu do drugog izjednačenja ne meču - 10:10.
18.22 - Izabrancci trenera Nenada Perućinića vode sa 9:7 u 20. minutu meča.
18.12 - Srbija vodi sa 4:2 posle prvih deset minuta meča.
18.05 - Kukić postiže prvi pogodak za "orlove" na meču, Srbija vodi sa 1:0.
18.01 - Počeo je meč na Banjici, Srbija je prva krenula sa centa, Kukić je šutirao ali golman gostiju brani njegov šut.