Poluvreme - Air Zagorac u Ljubljani, ali domaćini vode (foto)

Izvor: Sportske.net, 26.Okt.2019, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poluvreme - ''Air Zagorac'' u Ljubljani, ali domaćini vode (foto)

Znimljiva borba u Ljubljani, gde Partizan večeras ima snažniju podršku sa tribina u odnosu na domaćina.

Derbi četvrtog kola ABA lige igra se u Ljubljani, gde je Cedevita Olimpija dočekala ekipu Partizana.

Posle prvog poluvremena rezultat je 43:39 u korist domaćina.

Uvodnih nekoliko minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, a kako se bližio kraj prve četvrtine, domaći su polako uvećavali prednost, predvođeni raspoloženim Stipanovićem >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << i stigli do ''plus devet'' - 24:15.

Tada se crno-beli bude, prave seriju 6:0, tačnije bila je to Gordićeva serija koji je postigao svih šest poena do kraja prvog kvartala i Partizan je smanjio na 24:21.

Druga četvrtina je počela novim poenima Stipanovića, ali potom sledi nova serija crno-belih, Pejdž i Veličković pogađaju trojke i crno-beli su poveli sa 28:26.

Potom je Rade Zagorac oduševio svojim blokadama nad Blažičem, pa nad Cirbesom, ali je posle jedne od njih u kontri napravio prekršaj u napadu.

Do kraja poluvremena ''rezultatska klackalica'', usledio je lošiji period u igri Partizana, pa na odmor Ljubljančani odlaze sa četiri poena prednosti.

Stipanović za sada najefikasniji u Cedevita Olimpiji sa 10 poena, u Partizanu Pejdž i Gordić imaju po sedam poena.