POSLE PRODUŽETAKA: Čelsi postao šampion sveta, a Haverc dežurni heroj (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Feb.2022, 21:57

Pao je brazilski velikan.

Fudbaleri Čelsija prvi put u istoriji postali su šampioni sveta! Plavi su u finalu Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju savladali Palmeiras posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1).

Duel prvaka Evrope i Južne Amerike rešio je Kai Haverc. Nemac je pogotkom iz penala u 117. minutu doneo engleskom klubu jedini trofej koji je nedostajao u vitrinama.

U prvom pokušaju da se popne na krov sveta Čelsi je 2012. osujećen od strane >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Korintijansa. Ovoga puta, izašao je kao pobednik iz okršaja sa brazilskim predstavnikom. Znatno teže od očekivanog.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Pokazao je Palmeiras zbog čega je najbolji tim Južne Amerike i pošteno namučio favorizovanog rivala.

Iako je tim Tomasa Tuhela sve vreme dominirao u posedu, tek na momente je bio opasan. Otuda i samo dva udarca u okvir gola tokom 90 minuta.

Jedan od njih završio je u mreži u 55. minutu. Kalum Hadson-Odoi je proigrao Romelua Lukakua, a ovaj doneo prednost Plavima.

Slavlje, ipak, nije dugo trajalo. Već u 64. je Palmeiras dobio penal, koji je u gol pretvorio Veiga.

Do kraja se rezultat nije menjao, pa se otišlo u produžetke. Ni tamo do pomenutog penala Haverca nismo videli mnogo uzbuđenja.

Na kraju je presudilo igranje rukom u šesnaestercu, sudija Kris Bet je konsultovao VAR i pokazao na belu tačku, odakle je Nemac bio precizan.

Brazilci su duel završili sa desetoricom zbog isključenja Luana u 120+6. minutu.