Izvor: SrbijaDanas.com, 21.Jan.2021, 00:12

PIRLOV PRVENAC: Juventus osvojio Superkup Italije, Ronaldo najbolji strelac u istoriji fudbala (VIDEO)

Portugalac je večeranjim pogotkom stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.
Fudbaleri Juventusa savladali su Napoli rezultatom 1:0 (0:0) u finalu Superkupa Italije i tako stigli do prvog trofeja u sezoni.
Velika borba viđena je na Mapei stadionu, a posebno u drugom poluvremenu. Prvih 45 minuta prošlo je u blagoj terenskoj inicijativi "stare dame", ali najbolju šansu imao je Napoli. Irving Lozano je u 29. minutu imao odličnu priliku da svom timu donese vođstvo, međutim, njegov udarac glavom sa peterca fantastično zaustavlja Vojšćeh Šćensni.
Nastavak igre doneo je mnogo drame i propuštenih prilika, ređali su se udarci "bjankonera". David...