0
Evropske lige

RONALDO ZA ISTORIJU I TROFEJ: Juventus osvojio Superkup Italije, Insinje tragičar! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.21 u 23:20

Prvi trofej za Juventus ove sezone!

Fudbaleri Juventusa osvojili su Superkup Italije pošto su u finalu savladali ekipu Napolija sa 2:0 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo bez većih uzbuđenja.

U drugom poluvremenu, Kristijano Ronaldo se u 64. minutu najbolje snašao u šestanestercu Napolija i postigao pogodak za 1:0.

Kristijanu Ronaldu ovo je 760. pogodak u karijeri i ovim pogotkom postao je najbolji strelac u istoriji!

Napoli je mogao do izjednačenja, ali je Lorenco Insinje u 80. minutu promašio jedanaesterac.

Osvajanje prvog trofeja ove sezone za izabranike Andree Pirla osigurao je Alvaro Morata. On je prednost svog tima duplirao u sudijskoj nadoknadi vremena i tako postavio konačan rezultat.

Juventusu je ovo devata titupa u Superkupu, dok Napoli ima dve.