Izvor: Blic, 15.Jan.2010, 22:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obala Slonovače se igrala sa Ganom
Reprezentacija Obale Slonovače pobedila je Ganu sa 3:1 u 2. kolu Kupa Afričkih Nacija koje se održava u Angoli.
U odnosu na prvi meč koji su odigrali blago rečeno očajno sa Burkinom Faso (0:0), Didije Drogba i drugovi su večeras demonstrirali silu pokazavši zbog čega se s pravom smatraju najjačom ekipom "crnog" kontinenta.
Budući protivnik Srbije na SP u Južnoj Africi je sa druge strane potpuno razočarao. Izabranici Milovana Rajevca su igrali bledo, neinventivno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i sebično i nikako nisu opravdali ulogu jednog od favorita turnira.
Iako su u timu igrali Esijen, Amoa, Asamoa i druge zvezde, stekao se utisak da im zaista nedostaje sloga i jasna ideja ko bi od njih u trenucima kada gube morao da preuzme ulogu vođe. Ukoliko ovakvu igru budu pružali na Mondijalu, Srbija ne bi trebala da ima bilo kakvih problema u tom duelu.
Obala Slonovače je pretila sa svih strana a nije se moglo proceniti da li su opasniji šutevi Drogbe, Kalua, Žervinja ili Zokore.
I pored toga što su pola sata pre kraja utakmice ostali sa igračem manje, "slonovi" su nastavili sa atacima na gol Ričarda Kingsona, a na kraju se i Drogba upisao u strelce. Počasni gol za tim Milovana Rajevca postigao je Gijan iz prestrogo dosuđenog jedanaesterca u zaustavnom vremenu.
Grupa B, 2.kolo:
Obala Slonovače - Gana 3:0
(Žervinjo 23, Tijene 66, Drogba 90 - Gijan 90)
Tabela: Obala Slonovače 4, Burkina Faso 1, Gana 0
KAN: 'Slonovi' lako sa Ganom
Izvor: B92, 15.Jan.2010
Obala Slonovače ubedljivo je savladala Ganu sa 3:1 u meču grupe B Kupa afričkih nacija. ..Obala Slonovače je tako postala prva ekipa koja je obezbedila plasman u u četvrtfinale. Strelci za pobedničku ekipu bili su Žervionjo u 23, Tijene u 66. i Drogba u 90. minutu, dok je jedini gol za Ganu postigao...










