Izvor: MozzartSport.com, 28.Avg.2020, 23:46

Nova sigurica za Anderleht je nerešen ishod, Ostende ispustio dva gola prednosti

Novi kiks ekipe Vensana Kompanija

Moglo je da se završi katastrofalno, ali dogodio se remi kojim u Anderlehtu mogu sada da budu prezadovoljni. Jer, kada je Mahtar Gej doneo Ostendeu drugi gol s penala u 34. minutu, činilo se da se Kraljevskom klubu iz Brisela sprema košmar. Na kraju ipak 2:2 (2:1).

Možda Anderleht polako postaje klub koji sve više treba izbegavati u fiks pobedi, a gađati u nerešenom ishodu? Anderlehtu je ovo treći remi od početka sezone, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << drugi s rezultatom 2:2, a u sva tri je padalo golova. Ipak, posle ovog meča veće razočaranje mogu da osete domaći fudbaleri, koji su posle odličnog uvoda imali haotičan period u kojem je protivnik došao do izjednačenja, posle čega se sve završilo sumornim fudbalom...

Pre pogotka Geja mrežu Anderlehta zatresao je Robi D’Ese već u 11. minutu. Ipak, Anderleht je do poluvremena uspeo da prepolovi minus i to zahvaljujući golu Adrijena Trebela, da bi isti fudbaler potom spremio asistenciju za Persija Taua za konačnih 2:2 početkom drugog poluvremena.

Ostendeu je ovo tek drugi bod iz četiri utakmice i drugi vezani susret bez poraza, dok Anderleht ponovo već u ranoj fazi gubi tlo pod nogama. Ali, daleko je kraj sezone...

BELGIJA 1 - 4. KOLO