Nikad gora Atalanta uzela bod u Milanu – Leao potvrdio klasu VIDEO

Izvor: B92, 26.Feb.2024, 00:19

Fudbaleri Milana i Atalante odigrali su bez pobednika (1:1) u 26. kolu Serije A.

Gosti nisu uspeli da upišu šestu uzastopnu pobedu koju, posle svega prikazanog u nedelju uveče na "San Siru", nisu ni zaslužili.

Do pogotka, tim iz Bergama stigao je nakon penala koji im je dosuđen nakon VAR provere sporne situacije, duela Žirua i Holma.

Francuski napadač je visoko podigao nogu u toj situaciji, zakačio igrača gostiju koji je prvi došao do lopte, pa je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sudija Orsato, nakon što mu je sugerisano iz VAR sobe, pokazao na "belu tačku".

Siguran izvođač sa 11 metara bio je Kopmajners - postigao je svoj deseti gol ove sezone i osmi u Seriji A.

Tim pogotkom Gaspreinijev tim anulirao je majstoriju Rafaela Leaoa u ranoj fazi utakmice, što je ujedno bio i najlepši trenutak meča u Milanu.

Portugalac je probio po desnoj strani, kao na motoru prošao pored dvojice čuvara, potom "nanišanio" dalji ugao gola Karnezekija i majstorski pogoio njegovu mrežu.

U drugom poluvremenu igrao je samo jedan tim.

Atalanta je odigrala verovatno najslabije poluvreme ove sezone, to pokazuje i činjenica da gosti nisu uputili nijedan šut ka golu "rosonera", koji su, sa druge strane, konstatno stremili ka kaznenom prostoru rivala.

Od šest udaraca ka golu Atalante, nažalost po domaći tim, nijedan nije pronašao cilj u drugom poluvremenu.

Gosti su zadržali peto mesto, Milan treće, koje mu, za sada, nije ugroženo mada sa zahuktalom Bolonjom to bi vrlo lako mogao da bude slučaj u narednim kolima.