Navijači Stouka uručili otkaz Benitezu, šala im došla glave posle dva autogola Voltersa!

Izvor: Blic, 12.Jan.2013, 19:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Stouk na gostovanju sa 4:0 i mogu da zahvale domaćem igraču Voltersu koji ih je sa dva gola pogurao ka pobedi. Najuzbudljivije bilo je na meču Redinga i Vest Bromviča: gosti su golovima Lukakua ostvarili prednost od 2:0, da bi je ispustili u finišu i izgubili sa 3:2! Bodove su bez golova podelili Njukasl i Norič, Everton i Svonsi, i Kvins Park i Totenhem.

Čelsi je otišao na gostovanje Stouku, čiji navijači vole da ismevaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << protivničke trenere. Posle Arsena Vengera i imitacija njegovih pokreta, na red je došao menadžer "plavaca" Rafael Benitez.

Ipak, duhovito "uručenje otkaza" obilo im se o glavu u 45. minutu kad su zahvaljujući efektnom autogolu ofanzivca Voltersa doveli goste u vođstvo. No, izgleda da se on nije zadovoljio ovim golom, postigao je novi na isti način posle kornera.

Ipak, i igrači Čelsija su postizali golove: prvi je Lampard postigao iz penala, Azar je pečatirao pobedu u 73. minutu.

Najneverovatniju pobedu izvojevao je Reding. Dva gola Lukakua držala su prednost gostiju iz Vest Bromviča do 82. minuta. Tada kreće serija Kebea, Le Fondrea i Pogrebnjaka, pa je domaći tim preskočio Kvins Park i pobegao s poslednjeg mesta na tabeli.

Fulam je protiv Vigana poveo u 34. minutu efektnim golom Karagunisa. Grk i letnje pojačanje londonskog kluba je primio loptu na 30-ak metara, povukao u stranu i gađao suprotan ugao. Lopta je pogodila stativu, otišla u mrežu, ali nije bila dovoljna za pobedu: Di Santo je u 71. minuta doneo poravnanje vredno boda.

Kvins Park je osvojio bod protiv Totenhema najzaslužniji je golman i bivša zvezda Intera Žulio Cezar, koji se istakao odličnim odbranama. Kvins Park nije bio u većim šansama da iskoristi promašaje gostiju, ali se može zadovoljiti bodom protiv trećeplasiranih "pevaca". Bodove su bez pogodaka podelili Everton i Svonsi, i Norvič i Njukasl.

Sanderlend je rutinski savladao Vest hem sa 3:0, dok je Sautempton golom Lambera došao do minimalca protiv Aston vile.