Milan u 88 osvojio Olimpiko – Lacio završio derbi sa osmoricom VIDEO

Izvor: B92, 01.Mar.2024, 23:53

Milan u 88' osvojio "Olimpiko" – Lacio završio derbi sa osmoricom VIDEO

Fudbaleri Milana savladali su Lacio rezultatom 1:0 (0:0) u derbiju 27. kola italijanske Serije A.

Meč na "Olimpiku" rešen je golom tek u 88. minutu kada je Noa Okafor bio čovek odluke.

Rafael Leao je probio po levoj strani, Okafor šutirao jednom, potom odbitak pokušao da sprovede u mrežu i Olivije Žiru, ali je izblokiran.

Ipak, treći šut Okafora Provedel nije uspeo da zaustavi i lopta je nekako odskakutala u mrežu za krajnjih 0:1 na "Olimpiku" u Rimu.
Prethodno, tokom meča, Lacijali su bili besni na suđenje, pošto u prvom poluvremenu nije dosuđen penal zbog starta Menjana nad Florencijem.

Čak ni VAR to nije proveravao i to je razbesnelo domaće navijače

U nastavku se to prenelo na igrače, koji su redom dobijali isključenja.

Najpre Luka Pelegrini u 57. minutu, što je u najvećoj meri i uticalo na krajnji ishod.

U nadoknadi su "pocrveneli" i Adam Marušić, odnosno, Mateo Genduzi, pa su Rimljani meč završili sa osam igrača na terenu.

"Roso-neri" su i dalji treći na tabeli Serije A, sa 56 osvojenih bodova.

Lacio je ostao na osmom mestu sa 40 bodova.