Miha i Sampdorija ugasili nade Ljajićeve Rome o tituli, Milan pao u 89. minutu

Izvor: Blic, 17.Mar.2015, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lacija pobedili su Torino sa 2:0 na gostovanju, dok je Fjorentina preokrenula protiv Milana i slavila sa 2:1 golom u 89. minutu. U poslednjem meču 27. kola Serije A, Sampdorija je praktično ugasila šampionske nade Rome, sa 2:0 u Rimu.

Milan je poveo preko Destra u 56. minutu, no sva tri boda su prokockana - prvo je Rodrigez izjednačio udarcem glavom, a na identičan način, roso-nerima i najverovatnije treneru Pipu Inzagiju, presudio je Hoakin u 89. minutu za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pobedu Fjorentine.

U meču Torino - Lacio mreže su mirovale dugo, da bi Anderson sam doneo odluku o ishodu sa dva gola u razmaku od sedam minuta. Prvo se poigrao sa defanzivcima domaćina, a onda mu je veteran Miroslav Klose asistirao za sigurna tri boda.

Ceo meč za Torino odigrao je povremeni reprezentativac Srbije i bivši defanzivac Slobode i Crvene zvezde, Nikola Maksimović, koji je dobio žuti karton u 28. minutu zbog oštre igre.

Nakon četiri uzastopna remija, Roma je pretrpela i poraz, i to od Sampdorije koja se ne predaje u borbi za Evropu. Siniša Mihajlović je kao trener vodio ekipu do pobede nad bivšim klubom, i to tako što je prva prava prilika iskorišćena za vođstvo.

De Silvestri je u 60. minutu bio najspretniji u šesnaestercu posle dobrog prodora Etoa, da bi presudio Muriel, samo četiri minuta posle ulaska u igru. Da agonija Rome bude upotpunjena, pobrinuo se nervozni Keita crvenim kartonom u 81. minutu.