Pobeda Sampe za Evropu i Juventus

Izvor: B92, 17.Mar.2015, 00:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sampdorije savladali su Romu na Olimpiku u poslednjem meču 27. kola Serije A – 2:0 (0:0).

Ekipa Siniše Mihajlovića se pobedom na Olimpiku izjednačila sa petoplasiranom Fiorentinom sa 45 bodova, a ujedno i zadržala žanse da se domogne čak i kvalifikacija za Ligu šampiona naredne sezone.

S druge strane, Rimljani su pretrpeli treći poraz ove sezone, pa sada zaostaju ogromnih 14 bodova za liderom Juventusom, pa su joj šanse za titulu na 11 kola do kraja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << praktično nikakve.

U ponedeljak su odigrana još dva uzbudljiva meča, Fiorentina je preokretom u samom finišu savladala Milan, dok je Lacio nastavio da briljira na gostovanju Torinu.

U uvodnih 45 minuta igre nije bilo golova, iako je Roma bila bolji rival uputivši čak šest šuteva u okvir gola Emilijana Vivijana, nasuprot samo jednom pokušaju gostiju iz Đenove.

U sličnom ritmu nastavilo se i u drugom poluvremenu, ali je De Silvestri iskoristio lošu reakciju odbrane Rome i posle gužve u petercu doveo svoj tim u vođstvo, posle sat vremena igre.

Domaći tim je pokušao da odgovori, da bi pitanje pobednika rešio Luis Muriel u 79. minutu. Roma se 'otvorila' u potrazi za izjednačenjem, što su gosti kaznili brzom kontrom, a i ovoga puta je odbrana Rome imala velikog udela u golu.

Do kraja susreta Rimljani su završili meč sa igračem manje, jer je Sejdu Kejta zbog rasprave sa sudijom zaradio drugi žuti karton.

Adem Ljajić ušao je u igru u 72. minutu umesto Vasilisa Torosidisa.