Mbape ukrao šou Kurtoi, spasao Mesija i srušio Real u 94 VIDEO

Izvor: B92, 15.Feb.2022, 23:55

Mbape ukrao šou Kurtoi, spasao Mesija i srušio Real u 94' VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Real Madrid 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona odigranoj u Parizu.

Meč je odlučen u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Kilijan Mbape doneo trijumf "svecima".

Bio je trenutak u njegovom stilu, solo prodorom je prošao dvojicu čuvara i matirao skoro nesavladivog Tiba Kurtou.

Za fudbalsku pravdu i minimalnu prednost pred revanš >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Madridu 9. marta, što je malo falilo da se ne desi zbog fenomenalnog belgijskog čuvara mreže.

Odbranio je penal Lionelu Mesiju u 62. minutu, zicere Mbapea i činilo se da će ovo biti njegovo veče na bučnom i krcatom Parku prinčeva.

Međutim, tako nije mislio Mbape, izvesno od leta njegov saigrač, ali sada nije imao milosti.

Od prvog do poslednjeg minuta PSŽ je bio bolji tim. Kada se pogleda statistika i šutevi 22 naspram tri onda je jasan odnos snaga ekipa.

Međutim, broje se golovi, a ne šanse i zato "sveci" u Španiju idu bez prednosti, iako su po svemu viđenom je zaslužili. Bar za jedan gol.

Sve je počelo prilikom Anhela Di Marije već u četvrtom minutu kada je iz peterca prebacio gol na asistenciju Mbapea, koji je tako najavio košmarno veče Danijelu Karvahalu.

Stavljao ga je na muke, probijao kako je hteo, ali je Kurtoa u rasponu od samo šest minuta odbranio dva zicera najboljem igraču PSŽ-a, na dve lucidne asistencije Mesija.

Real je prvu šansu imao tek u poslednjim sekundama prvog poluvremena kada je glavom slabo šutirao pored gola.

Nastavak je doneo oprezniju igru sa obe strane, sve do penala kada je Mbapea oborio Karvahal u ko zna koje prodoru.

Uzeo je loptu Mesi, ali ga je pročitao Kurtoa i održao bezidejni Real.

Kako se meč bližio kraju tako je PSŽ polako gubio snagu, ušao je i oporavljeni Nejmar, što mu je prvi meč od novembra, uneo je živost, ali je Kurtoa držao konce.

Sve dok stvari u svoje ruke nije uzeo Mbape, izmigoljio se Vaskesu i Militau i konačno prosledio loptu u mrežu kraljevića.

Za erupciju oduševljenja u Parizu.

Real će u drugom meču morati mnogo bolje, nije imao nijedan šut u okvir gola, i sada će morati iz minusa.

Zahvaljujući verovatno budućoj prvoj zvezdi. Ali tek od sezone 2022/2023.

U drugom meču večeri Mančester siti je deklasirao Sporting u Lisabonu 5:0.

Oba meča praii smo u LAJV BLOGU B92.net.

Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona