Читај ми!

Mbape heroj, Mesi umalo tragičar - PSŽ u nadoknadi srušio Real

Fudbaleri PSŽ-a savladali su na svom stadionu ekipu Real Madrida sa 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Junak tima iz Pariza bio je Kilijan Mbape, koji je postigao pobedonosni gol u 94. minutu.

Veoma uzbudljiv meč i završnica na "Parku prinčeva" u režiji PSŽ-a i Reala, a domaćin je došao do zaslužene pobede.

Golom Kilijana Mbapea u poslednjim momentima, PSŽ dolazi do pobede i prednosti pred revanš u Madridu.

Domaći su krunisali bolju i dominantniju igru i slavili, uprkos promašenom penalu Lea Mesija.

Nakon uvodnih par minuta, u kojima su obe ekipe bile dosta oprezne, PSŽ je preuzeo inicijativu.

Domaćin je imao znatno veći posed i želju za diktiranjem tempa utakmice.

U nekoliko navrata fudbaleri tima iz Pariza stvarali su izgledne pozicije u finalnoj trećini terena.

Prvi pokušaj imao je Di Marija u petom minutu, da bi u 18. Mesi sjajno uposlio Mbapea, čiji udarac brani Kurtoa.

Golman Reala dugo je bio jedan od najzapaženijih na terenu, pošto je u brojnim situacijama bio na vrhuncu zadatka.

Real je jedinu priliku u prvom poluvremenu imao u poslednjim sekundama tog perioda, kada je nakon kornera šutirao pored gola Donarume.

PSŽ je od prvih sekundi drugog poluvremena nastavio sa napadima.

Igrao se 52. minut kada je ponovo Mbape bio u šansi, ali je sjajni Kurtoa nastavio sa odbranama kako u toj, tako i u situaciji kada su Mesi i Mbape u narednim napadima oprobali udarce sa distance.

Daleko najveću priliku za gol PSŽ ne koristi u 62. minutu.

Mbape je probio po levoj strani i izborio penal, pošto ga je u svom šesnaestercu oborio Karvahal.

Mesi je preuzeo odgovornost, ali je maestralni Kurtoa pročitao nameru Argentinca i odbranio jedanaesterac.

Kada je delovalo da će se meč završiti nerešenim rezultatom i da pobednika neće biti, Kilijan Mbape postarao se da to ne bude tako.

Sjajni mladi francuski fudbaler mnapravio je solo-prodor po levoj strani, izbio sam pred Kurtou i ovoga puta ga napokon matirao.

U drugom večerašnjem meču, Siti je u Lisabonu pregazio Sporting sa 5:0.